Krakowski Dom Aukcyjny®XIV Aukcja Dzieł Sztuki
10 maja (wtorek) 2022 - godz. 19.00 Hotel Holiday Inn - Kraków ul. Wielopole 4 Licytacja live na portalu |
LOT 3 | ID: 014003 |
Tytuł: | Kuszenie Ewy |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 35,5 x 71 cm 44 x 79,7 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.g.: "Wlastimil Hofman" Dedykacja autorska p.d.: "Wacławowi | Wlastimil" PROWENIENCJA: - kolekcja Wacława Jędrzejczaka, - dar od artysty. OPIS PRACY: Starotestamentowy temat kuszenia Ewy kilkakrotnie przewijał się w twórczości Wlastimila Hofmana. Artysta ujmował ten temat zwykle jednak nieco odmiennie w porównaniu do "klasycznych" przedstawień znanych z historii sztuki europejskiej. Wlastimil Hofman unikał bowiem ukazywania w tym przypadku aktu kobiecego, skupiając się, dzięki popiersiowemu ujęciu, na twarzy biblijnej niewiasty i dalej - jej relacji z wężem. |
Cena wywoławcza: | 14000 zł |
Cena uzyskana: | 16000 zł |