XIV Aukcja Dzieł Sztuki

10 maja (wtorek) 2022 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

Licytacja live na portalu

26 kwietnia - 10 maja 2022 - godz. 10.00-18.00

LOT 3
ID: 014003

Tytuł:Kuszenie Ewy
Technika:olej, płyta
Wymiary:35,5 x 71 cm
44 x 79,7 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.g.: "Wlastimil Hofman"
Dedykacja autorska p.d.: "Wacławowi | Wlastimil"

PROWENIENCJA:
- kolekcja Wacława Jędrzejczaka,
- dar od artysty.

Starotestamentowy temat kuszenia Ewy kilkakrotnie przewijał się w twórczości Wlastimila Hofmana. Artysta ujmował ten temat zwykle jednak nieco odmiennie w porównaniu do "klasycznych" przedstawień znanych z historii sztuki europejskiej. Wlastimil Hofman unikał bowiem ukazywania w tym przypadku aktu kobiecego, skupiając się, dzięki popiersiowemu ujęciu, na twarzy biblijnej niewiasty i dalej - jej relacji z wężem.
Cena wywoławcza:14000 zł
Cena uzyskana:16000 zł