XIV Aukcja Dzieł Sztuki | Wlastimil Hofman (10 V 2022)

LOT 32
ID: 014032

Tytuł:Portret kobiety w czepcu (1956)
Technika:ołówek, karton
Wymiary:22 x 22 cm
Sygnowany i opisany śr.d.: "Wlastimil Hofman | 6/IX 1956 | Szkl. Poręba"
Widoczny niewielki ślad zalania krawędzi podłoża (l.śr.).

PROWENIENCJA:
- kolekcja Jana Freundlicha.

Rysunki Wlastimila Hofmana cechują się linearyzmem oraz budowaniem głębi za pomocą ostrego, zwykle jedno- lub dwukierunkowego szrafunku.
Prezentowana praca pt. "Portret kobiety w czepcu" (1956) to znakomite studium rysunkowe eleganckiej kobiety w średnim wieku.
Wlastimil Hofman skupił się na dwóch aspektach wizerunku - rysach fizjonomii portretowanej oraz wyraźnym zaznaczeniu jej biżuterii: kolczyków, naszyjnika, a w szczególności dekoracyjnej broszy.

Obraz dostępny w ofercie galeryjnej na stronie www.galeria-attis.pl
Estymacja:3000 - 4000 zł