Krakowski Dom Aukcyjny®XVI Aukcja Dzieł Sztuki
14 czerwca (wtorek) 2022 - godz. 19.00 Hotel Holiday Inn - Kraków ul. Wielopole 4 Licytacja live na portalu |
TERLIKOWSKI Włodzimierz
LOT 30 | ID: 016030 |
TERLIKOWSKI Włodzimierz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Most w Avignon (1946) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 47 x 60,5 cm 68 x 83,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Terlikowski 1946"
OPIS PRACY: Obraz Włodzimierza Terlikowskiego przedstawia fragment tytułowego Mostu Świętego Benedykta rozciągającego się nad rzeką Rodan w Awinionie. Praca należy do cyklu dzieł, w którym artysta wciąż na nowo ukazywał ten sam temat o różnych porach dnia, badając tym samym zmienność światła i barwy. Obraz namalowany został w charakterystyczny dla Włodzimierza Terlikowskiego sposób – grubą warstwą farby olejnej nakładanej szpachlą i szerokim pędzlem. |
Cena wywoławcza: | 20000 zł |
Cena uzyskana: | 20000 zł |