Krakowski Dom Aukcyjny®XVIII Aukcja Dzieł Sztuki
BOROWSKI Andrzej
LOT 94 | ID: 018094 |
BOROWSKI Andrzej BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Martwa natura z arbuzami (lata 90.) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 81 x 129,5 cm 86,5 x 135,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Borowski 9[nieczytelne]" Zwichrowany blejtram i rama obrazu. PRACA NIEDOSTĘPNA OPIS PRACY: Andrzej Borowski uprawia malarstwo sztalugowe i monumentalne. Artysta w swoich obrazach przedstawia głównie słoneczne, śródziemnomorskie pejzaże i złożone martwe natury. "Martwa natura z arbuzami" jest obrazem o dekoracyjnym charakterze, w którym artysta przedstawił wiele elementów, takich jak różnorodne owoce, kwiaty i tkaniny. W całości dominują odcienie czerwieni i bieli. W obrazie zastosowano jasną i ciepłą gamę barwną, której towarzyszy intensywny światłocień. |
Estymacja: | 12000 - 18000 zł |