XVIII Aukcja Dzieł Sztuki (14 IX 2022)

LOT 20
ID: 018020

Tytuł:Serce Jezusa
Technika:olej, płótno
Wymiary:64,7 x 55 cm
72 x 61,5 cm (z oprawą)
Sygnowany p.d.: "Wlastimil Hofman"

PROWENIENCJA:
– kolekcja prywatna,
– dar od artysty.

Postać Chrystusa wielokrotnie występowała w kompozycjach Wlastimila Hofmana, wiadomym jest zresztą, że artysta nie unikał tematyki religijnej w swojej twórczości.
Prezentowany obraz stanowi kompilację ikonograficznego motywu Serca Jezusa oraz Dobrego Pasterza.
Podobne przedstawienia Wlastimil Hofman wykonywał jako elementy wyposażenia kościołów, by wspomnieć tylko realizacje do kościoła pw. Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie: chorągwie procesyjne czy ołtarzowy obraz z wizerunkiem Chrystusa Eucharystycznego.
Cena wywoławcza:6000 zł
Cena uzyskana:8000 zł