XX Aukcja Dzieł Sztuki (18 X 2022)

ZAKRZEWSKI Roman
LOT 68
ID: 020068

ZAKRZEWSKI Roman BIOGRAFIA

Tytuł:Zalotna (2009)
Technika:olej, płótno
Wymiary:100 x 70 cm
116,5 x 87 cm (z oprawą)
Sygnowany p.g.: "‧ RZ ‧ | ‧ 09 ‧"
Opisany na odwrocie: "‧ R ‧ ZAKRZEWSKI ‧ | ‧ 2009 ‧ OLEJ ‧"

Dla twórczości Romana Zakrzewskiego charakterystyczne są kobiece portrety. W swoich obrazach artysta często odwoływał się do sztuki dawnych mistrzów, łącząc doświadczenia renesansowego malarstwa ze współczesną formą.
Prezentowany obraz charakteryzuje linearyzm i subtelne uproszczenie kształtów. W pracy zostały wykorzystane mocne kontrasty barwne, które wpływają na silne wyodrębnienie portretowanej postaci z tła. Uwagę zwraca delikatna twarz postaci, która jest niezwykle liryczna w wyrazie oraz zalotny gest lewej dłoni.
Cena wywoławcza:39000 zł
Cena uzyskana:47000 zł