Krakowski Dom Aukcyjny®XXI Aukcja Dzieł Sztuki
NICKISCH Alfred
LOT 17 | ID: 021017 |
NICKISCH Alfred BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Pejzaż sudecki |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 65,5 x 88 cm |
| Sygnowany p.d.: "A. Nickisch"
OPIS PRACY: Twórczość Alfreda Nickischa była zdominowana przez prace o tematyce pejzażowej. Sam artysta przez większość życia był związany ze Śląskiem, przez co - naturalnie - niezwykle popularnym motywem w jego malarstwie były widoki Sudetów. Prezentowana praca ukazuje pełną zielonej roślinności dolinę, która przywodzi na myśl skojarzenia z krajobrazem Karkonoszy. | |