Krakowski Dom Aukcyjny®XXI Aukcja Dzieł Sztuki
SPORSKI Wacław
LOT 58 | ID: 021058 |
SPORSKI Wacław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | W pracowni u Vermeera (2020-2021) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 55 x 68 cm |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "W.Sporski" Opisany na odwrocie: "W. Sporski | - W pracowni u | Vermeera - | p/o 55 x 68.. | 2020-2021 | W.Sporski -" OPIS PRACY: Obraz "W pracowni u Vermeera" (2020-2021) Wacława Sporskiego stanowi interesujący dialog współczesnego artysty z XVII-wiecznym klasykiem malarstwa holenderskiego - Janem Vermeerem, a konkretniej z jego dziełem "Alegoria Malarstwa" ze zbiorów Kunsthistorisches Museum w Wiedniu. Wacław Sporski powtórzył w swojej kompozycji sylwetkę odwróconego tyłem do widza malarza zasiadającego przy sztaludze, całkiem odmienne traktując jednak przestrzeń pomieszczenia (zamknięty w klatce ptak w miejscu martwej natury) i postać modelki - tu pozującej do śmiałego aktu. Lustro, podobnie jak kotara u Vermeera, sytuuje odbiorcę w kontekście niezauważonego podglądacza. |
Cena wywoławcza: | 2400 zł |
Cena uzyskana: | 2400 zł |