Krakowski Dom Aukcyjny®XXI Aukcja Dzieł Sztuki
LOT 15 | ID: 021015 |
Tytuł: | Akt męski w pejzażu |
Technika: | olej, płótno naklejone na tekturę |
Wymiary: | 40,5 x 33 cm 47 x 39,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Wlastimil Hofman"
OPIS PRACY: Akt jest tematem, który stosunkowo często pojawia się w różnych kontekstach w sztuce Wlastimila Hofmana. Prezentowana praca to umiejscowione na tle pejzażu frontalne studium męskiego modela w kontrapoście. Dynamizm pozy pogłębiają rozłożone na boki ręce. Podobne kompozycje plenerowe z sytuowanym w centrum nagim, wygiętym ciałem męskim artysta wykorzystywał np. w przedstawieniach Hermesa oraz św. Sebastiana. |
Cena wywoławcza: | 9000 zł |
Cena uzyskana: | 10000 zł |