XXI Aukcja Dzieł Sztuki

15 grudnia (czwartek) 2022 - godz. 19.00

5-15 grudnia 2022, godz. 10.00-18.00

LOT 15
ID: 021015

Tytuł:Akt męski w pejzażu
Technika:olej, płótno naklejone na tekturę
Wymiary:40,5 x 33 cm
47 x 39,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Wlastimil Hofman"

Akt jest tematem, który stosunkowo często pojawia się w różnych kontekstach w sztuce Wlastimila Hofmana. Prezentowana praca to umiejscowione na tle pejzażu frontalne studium męskiego modela w kontrapoście. Dynamizm pozy pogłębiają rozłożone na boki ręce. Podobne kompozycje plenerowe z sytuowanym w centrum nagim, wygiętym ciałem męskim artysta wykorzystywał np. w przedstawieniach Hermesa oraz św. Sebastiana.
Cena wywoławcza:9000 zł
Cena uzyskana:10000 zł