Krakowski Dom Aukcyjny®XXIII Aukcja Dzieł Sztuki
NARKIEWICZ Edward
LOT 73 | ID: 023073 |
NARKIEWICZ Edward BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wiosna (1995) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 30 x 36 cm 33,5 x 40 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany śr.d.: "Edward 95" Opisany na odwrocie: "EDWARD NARKIEWICZ | WIOSNA 1995 | (36 x 30) CM. | OLEJ + PŁÓTNO" OPIS PRACY: W malarstwie Edwarda Narkiewicza duże znaczenie ogrywały surrealistyczne przedstawienia fauny. Artysta w swoich wielobarwnych, wpisujących się poniekąd w nurt realizmu magicznego kompozycjach przedstawiał w indywidualnym, rozpoznawalnym stylu zwierzeta i naturę. W prezentowanej pracy Edward Narkiewicz ujął często często przewijające się w jego dorobku twórczym różnokolorowe ptaki rozmaitych gatunków, których ciała w tym przypadku stanowią pojedyncze, porośnięte miejscami hubą śnieżnobiałe pnie brzóz wyrastające z niedookreślonej przestrzeni świata pozbawionego linii horyzontu. Obraz cechuje wyważona gama kolorystyczna oparta na odcieniach fioletu, różu i zieleni, która w połączeniu z wyraźnymi akcentami żółci i czerwieni wpływa na dekoracyjność i baśniowy charakter całości. |
Cena wywoławcza: | 2200 zł |
Cena uzyskana: | 2800 zł |