XXIII Aukcja Dzieł Sztuki

16 marca (czwartek) 2023 - godz. 18.30

6-16 marca 2023 r., godz. 10.00-18.00

LOT 31
ID: 023031

Tytuł:Portret ks. prałata Stefana Gralaka z figurą Frasobliwego (1963)
Technika:olej, płyta
Wymiary:49,5 x 44,5 cm
58 x 52 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Wlastimil | Hofman | 15/VII | 1963"
Widoczne dwa niewielkie ubytki warstwy malarskiej w górnej części obrazu.

PROWENIENCJA:
- kolekcja rodziny ks. prałata Stefana Gralaka.

Ks. Prałat Stefan Gralak urodził się w 1926 roku w Bielawskiej Wsi (woj. łódzkie), zmarł 23 listopada 2012 roku. Większość kapłańskiego życia związał z Archidiecezją Warszawską. Święcenia kapłańskie przyjął w 1954 roku z rąk bp. Wacława Majewskiego.Był kanonikiem honorowym Kapituły Katedralnej diecezji łowickiej. W latach 1958-1990 pracował w Referacie Duszpasterstwa Dobroczynności, w latach 1979-1990 był równolegle dyrektorem Oddziału Warszawskiego Komisji Charytatywnej Episkopatu Polski. Był wikariuszem w Rawie Mazowieckiej i parafiach warszawskich, w latach 1968-1987 pełnił obowiązki proboszcza parafii św. Stefana Króla na Sielcach przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie, następnie objął probostwo parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu (1987–1998). Był inicjatorem powstania Domu Pielgrzyma "Amicus" im. bł. księdza Jerzego Popiełuszki oraz współtwórcą lokalnego muzeum poświęconego jego postaci.
Prezentowany portret ks. prałata Stefana Gralaka został namalowany w lipcu 1963 roku przez zaprzyjaźnionego z duchownym Wlastimila Hofmana, podczas jednego z pobytów księdza w Szklarskiej Porębie.
Cena wywoławcza:9000 zł
Cena uzyskana:9000 zł