Krakowski Dom Aukcyjny®XXV Aukcja Dzieł Sztuki
SIWECKI Alojzy
LOT 65 | ID: 025065 |
SIWECKI Alojzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Motyw z kotłowni II (1968) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 130 x 100 cm |
Uwagi: | sygnowany p.d.: "ASiwecki | 68" na odwrocie autorski opis: "A. SIWECKI | MOTYW Z KOTŁOWNI II" OPIS OBRAZU: W prezentowanej pracy robotnicy są tylko elementami kompozycji, której właściwy szkielet budują instalacje kotłowni. Obraz charakteryzuje się nasyconą gamą barwną i bogatą fakturą kładzionej szpachlą farby. Dominantę stanowią usytuowane w lewych górnych rogach obrazów fragmenty tablic z hasłami, które w ówczesnych czasach często występowały w zakładach robotniczych. Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |