XXXIII Aukcja Dzieł Sztuki

7 grudnia (czwartek) 2023 - godz. 18.30

godz. 10.00-18.00

DALI Salvador

DALI Salvador
LOT 76
ID: 033076

DALI Salvador BIOGRAFIA

Tytuł:Les Chevaux de Dali - teka 18 litografii (1983)
Technika:litografia barwna, papier welinowy d'ARCHES; egzemplarz nr 3523/4980; wydawca: Armand et Georges: Israël-Paris 1983
Wymiary:szczegóły w uwagach poniżej
Wymiary z pudełkiem: 60,5 x 41 x 6 cm
Uwagi:"Les Chevaux de Dali" to teka 18 litografii sygnowanych na płycie (p.d. "Dali" - każda; wymiary arkuszy: 56 x 36 cm), opatrzona wstępem oraz tekstami.
Autor wstępu: Yves Saint-Martin
Autorzy tekstów: Alain Decaux i Léon Zitrone

Teka w oryginalnym pudełku z miedzianą płytą - odlewem wg oryginalnej kompozycji Salvadora Dalego "Le Picador" (sygnowana na płycie p.d.; wymiary: 49 x 33 cm).

Wykaz litografii:
"Neptune (Neptun)"; wymiary grafiki: 40,5 x 29,5 cm
"Pégase (Pegaz)"; wymiary grafiki: 30,5 x 40,5 cm
"Le Cheval de Troie (Koń trojański)"; wymiary grafiki: 42 x 30 cm
"Bucéphale (Bucefał)"; wymiary grafiki: 41,5 x 30,5 cm
"Le Chevalier Romain (Kawalerzysta rzymski)"; wymiary grafiki: 41,5 x 29,5 cm
"Le Centurion (Centurion)"; wymiary grafiki: 41,5 x 29,5 cm
"Le Cheval de Caligula (Koń Kaliguli)"; wymiary grafiki: 42 x 30 cm
"Le Cheval de Triomphe (Koń triumfu)"; wymiary grafiki: 43 x 30 cm
"Saint Georges (Święty Jerzy)"; wymiary grafiki: 42 x 30,5 cm
"La Licorne (Jednorożec)"; wymiary grafiki: 41,5 x 30,5 cm
"Le Chevalier Chrétien (Rycerz chrześcijaństwa)"; wymiary grafiki: 41 x 29,5 cm
"Lady Godiva"; wymiary grafiki: 40,5 x 30,5 cm
"Le Cheval de Course (Koń wyścigowy)"; wymiary grafiki: 30,5 x 41 cm
"Le Cheval de Labeur (Koń pracy)"; wymiary grafiki: 40,5 x 30,5 cm
"Le Picador (Pikador)"; wymiary grafiki: 41 x 30,5 cm
"Don Quichotte ou l’Éloge de la Folie (Don Kichot - pochwała szaleństwa)";
wymiary grafiki: 40,5 x 29,5 cm
"Le Cheval de la Mort (Koń śmierci)"; wymiary grafiki: 41 x 30 cm
"Le Cheval de Printemps (Koń wiosny)"; wymiary grafiki: 42 x 30 cm