DUTKA Leszek

DUTKA Leszek
LOT 49
ID: 037049

DUTKA Leszek BIOGRAFIA

Tytuł:Dwie postaci (1997)
Technika:technika mieszana, płótno
Wymiary:60 x 45 cm
Uwagi:Sygnowany p.d.: "L. DUTKA 1997"
W prawym dolnym rogu (tuż nad sygnaturą) widoczny ślad pieczątki.

W malarstwie Leszka Dutki przestawione postacie są charakterystyczne. Zniekształcone przez wyobraźnię artysty, cechują się oszczędnością formy. W prezentowanym obrazie dwie postaci mają tylko lekko zaznaczone rysy twarzy. Ich ciała zostały sprowadzone do obłych kształtów. Artysta podkreślił kontury postaci impastami.