Krakowski Dom Aukcyjny®XXXVIII Aukcja Dzieł Sztuki
KOSSAK Wojciech
LOT 17 | ID: 038017 |
KOSSAK Wojciech BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Ułan na galopującym koniu |
Technika: | akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 14 x 21 cm (w świetle passe-partout) 32 x 37 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany ołówkiem l.d.: "Wojciech Kossak"
Więcej o obrazie Wojciecha Kossaka w przekrojowym artykule na blogu [ZOBACZ]OPIS PRACY: Oferowana w katalogu XXXVIII Aukcji Dzieł Sztuki praca "Ułan na galopującym koniu" pokazuje sprawność Wojciecha Kossaka w oddawaniu ruchu i ekspresji postaci również przy zastosowaniu techniki wodnej farby, a przecież nie było to ulubione medium tego malarza. Chociaż rzadkie, akwarele Wojciecha Kossaka to cenne dzieła sztuki o dużej wartości kolekcjonerskiej, które pozwalają odkryć inny aspekt jego talentu. Prezentowana praca odznacza się lekkością w prowadzeniu pędzla, a jednocześnie zachowuje charakterystyczny dla Wojciecha Kossaka realizm i dbałość o detal, uwidaczniającą się chociażby w oddaniu refleksów światła na końskiej sierści. |
Cena wywoławcza: | 10000 zł |
Cena uzyskana: | 20000 zł |