I Aukcja Dzieł Sztuki
3 kwietnia 2019 (środa)Hotel Holiday Inn Kraków - Wielopole 4
WYNIKI AUKCJI |
Wystawa przedaukcyjna: Krakowski Dom Aukcyjny ul. Starowiślna 14
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława
LOT 2 | ID: KDA001 |
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Dworek |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 15 x 23 cm (wymiary w świetle passe-partout) 35 x 45 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | sygnowany l.d.: "B. RYCHTER-JANOWSKA" opis pracy: Szlachecki dworek polski był jednym z ulubionych tematów niewielkich obrazów malowanych po 1900 roku przez Bronisławę Rychter-Janowską. Dworki te artystka ujmowała z różnych perspektyw, w urozmaiconym otoczeniu, o zmiennych porach dnia i roku. Niekiedy, tak jak w prezentowanej pracy, Rychter-Janowska uzupełniała kompozycję sztafażem. Na obrazie artystka ukazała typowy biały dworek polski, z którego wychodzą dwie postacie, aby przywitać nadchodzącą kobietę z dzieckiem. Pierwszy plan i tło wypełnione są bujną roślinnością. Malarka interesowała się również specyfiką oświetlenia. Tutaj mistrzowsko ujęła złociste światło późnego lata. |
Cena wywoławcza: | 4000 zł |
Cena uzyskana: | 5000 zł |