I Aukcja Dzieł Sztuki

RYCHTER-JANOWSKA Bronisława
LOT 2
ID: KDA001

RYCHTER-JANOWSKA Bronisława BIOGRAFIA

Tytuł:Dworek
Technika:olej, tektura
Wymiary:15 x 23 cm (wymiary w świetle passe-partout)
35 x 45 cm (wymiary z oprawą)
sygnowany l.d.: "B. RYCHTER-JANOWSKA"
opis pracy:
Szlachecki dworek polski był jednym z ulubionych tematów niewielkich obrazów malowanych po 1900 roku przez Bronisławę Rychter-Janowską. Dworki te artystka ujmowała z różnych perspektyw, w urozmaiconym otoczeniu, o zmiennych porach dnia i roku. Niekiedy, tak jak w prezentowanej pracy, Rychter-Janowska uzupełniała kompozycję sztafażem. Na obrazie artystka ukazała typowy biały dworek polski, z którego wychodzą dwie postacie, aby przywitać nadchodzącą kobietę z dzieckiem. Pierwszy plan i tło wypełnione są bujną roślinnością. Malarka interesowała się również specyfiką oświetlenia. Tutaj mistrzowsko ujęła złociste światło późnego lata.
Cena wywoławcza:4000 zł
Cena uzyskana:5000 zł