I Aukcja Dzieł Sztuki
3 kwietnia 2019 (środa)Hotel Holiday Inn Kraków - Wielopole 4
WYNIKI AUKCJI |
Wystawa przedaukcyjna: Krakowski Dom Aukcyjny ul. Starowiślna 14
SIEMIRADZKI Henryk
LOT 27 | ID: KDA001 |
SIEMIRADZKI Henryk BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Z ostatniej plagi Egiptu. Anioł śmierci zabija pierworodnego syna faraona (1865) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 79 x 100 cm 109,5 x 131 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | sygnowany p.d.: "H. Siemiradzki" Płótno zostało zdublowane w rzymskiej pracowni artysty. Na odwrocie znajduje się ekspertyza Stanisława Dąbrowskiego z dnia 11 IV 1951 r. Czarno-białe zdjęcie pracy powstało w końcu XIX wieku w pracowni Henryka Siemiradzkiego przy via Gaeta w Rzymie. Fotografia znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie jako spuścizna po artyście. Pracy towarzyszy potwierdzenie zakupu obrazu w Krakowie w 1953 roku do prywatnej kolekcji w której pozostawał do chwili obecnej. Prezentowany obraz został opisany w Korpusie dzieł malarskich Henryka Siemiradzkiego, który jest finansowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, realizowany jest przez Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata we współpracy z Muzeami Narodowymi w Krakowie i Warszawie oraz Państwową Galerią Tretiakowską i Państwowy Instytut Historii Sztuki w Moskwie w latach 2015-2020. Więcej o obrazie w artykule "Obraz Henryka Siemiradzkiego pierwszy raz na rynku od 66 lat!" [ZOBACZ]PRACA NIEDOSTĘPNA |
Estymacja: | 500000 - 1000000 zł |