I Aukcja Dzieł Sztuki

3 kwietnia 2019 (środa)

Hotel Holiday Inn Kraków - Wielopole 4

WYNIKI AUKCJI

Krakowski Dom Aukcyjny

ul. Starowiślna 14

regulamin aukcji

katalog aukcji PDF

zlecenie licytacji

SIEMIRADZKI Henryk

SIEMIRADZKI Henryk
LOT 27
ID: KDA001

SIEMIRADZKI Henryk BIOGRAFIA

Tytuł:Z ostatniej plagi Egiptu.
Anioł śmierci zabija pierworodnego syna faraona (1865)
Technika:olej, płótno
Wymiary:79 x 100 cm
109,5 x 131 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "H. Siemiradzki"
Płótno zostało zdublowane w rzymskiej pracowni artysty.
Na odwrocie znajduje się ekspertyza Stanisława Dąbrowskiego z dnia 11 IV 1951 r.
Czarno-białe zdjęcie pracy powstało w końcu XIX wieku w pracowni Henryka Siemiradzkiego przy via Gaeta w Rzymie. Fotografia znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie jako spuścizna po artyście.
Pracy towarzyszy potwierdzenie zakupu obrazu w Krakowie w 1953 roku do prywatnej kolekcji w której pozostawał do chwili obecnej.
Prezentowany obraz został opisany w Korpusie dzieł malarskich Henryka Siemiradzkiego, który jest finansowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, realizowany jest przez Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata we współpracy z Muzeami Narodowymi w Krakowie i Warszawie oraz Państwową Galerią Tretiakowską i Państwowy Instytut Historii Sztuki w Moskwie w latach 2015-2020.

Więcej o obrazie w artykule "Obraz Henryka Siemiradzkiego pierwszy raz na rynku od 66 lat!" [ZOBACZ]

Estymacja:500000 - 1000000 zł