I Aukcja Dzieł Sztuki

3 kwietnia 2019 (środa)

Hotel Holiday Inn Kraków - Wielopole 4

WYNIKI AUKCJI

Krakowski Dom Aukcyjny

ul. Starowiślna 14

regulamin aukcji

katalog aukcji PDF

zlecenie licytacji

CZYŻEWSKI Tytus

CZYŻEWSKI Tytus
LOT 22
ID: KDA001

CZYŻEWSKI Tytus BIOGRAFIA

Tytuł:Portret młodego mężczyzny (1940/1943)
Technika:olej, płótno
Wymiary:95 x 70 cm
106 x 81,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany l.d.: "Tytus | Czyżewski"
Obraz przez wiele lat znajdował się w depozycie w Muzeum Sztuki w Łodzi. Praca wystawiana m.in.: Wystawa indywidualna, Poznań 1974, poz. 68; Wystawa indywidualna, Festiwal Sztuki, CBWA, Sopot 1956.
Obraz Tytusa Czyżewskiego "Portret młodego mężczyzny" cechuje harmonia i wysmakowana elegancja, zarówno kompozycji jak i środków malarskich. Model przedstawiony jest realistycznie, tylko w niewielkich detalach (wazon) pobrzmiewają kubistyczne fascynacje artysty z czasów, kiedy należał jeszcze do ugrupowania Formistów. Warstwa malarska kładziona jest cienko, niezwykle dynamicznie, krótkimi i wyraźnymi pociągnięciami pędzla.
Estymacja:46000 - 55000 zł