I Aukcja Dzieł Sztuki
3 kwietnia 2019 (środa)Hotel Holiday Inn Kraków - Wielopole 4
WYNIKI AUKCJI |
Wystawa przedaukcyjna: Krakowski Dom Aukcyjny ul. Starowiślna 14
JAROCKI Władysław
LOT 18 | ID: KDA001 |
JAROCKI Władysław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Przed kościołem |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 67,5 x 78 cm 73,5 x 84 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | sygnowany p.d.: "W Jarocki" opis pracy: Obraz ukazuje umiejscowioną w zimowym pejzażu górskim scenę rodzajową wyjścia wiernych z nabożeństwa. W centrum znajduje się drewniana Cerkiew św. Dymitra w Tatarowie. Motyw ten podejmował w swoich pracach również Leon Wyczółkowski. Na pierwszy plan w prezentowanej kompozycji wysuwa się kapliczka – drewniany słup z figurą ukrzyżowanego Chrystusa. Tło stanowią pojedyncze, przyprószone śniegiem nagie drzewa, gęsty las iglasty oraz delikatnie rozmyte zarysy ośnieżonych gór. Stonowaną, rozbieloną kolorystykę obrazu przecinają pasowo akcenty barwne brązowo-czerwonej cerkwi i kapliczki. Obraz malowany jest szkicowo, na powierzchni widoczne są ślady pędzla. PRACA NIEDOSTĘPNA |
Estymacja: | 9000 - 11000 zł |