PRZEBINDOWSKI Artur

Artur Przebindowski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Artura Przebindowskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Artura Przebindowskiego na aukcję [kontakt]

PRZEBINDOWSKI Artur
PRZEBINDOWSKI ArturPRZEBINDOWSKI ArturPRZEBINDOWSKI Artur
Tytuł:Górzysty pejzaż z drogą (2001)
Technika:tempera, akryl, płótno
Wymiary:41 x 46 cm
60 x 65 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "ARTUR PRZEBINDOWSKI | 2001"
zapytaj o cenę
PRZEBINDOWSKI Artur
PRZEBINDOWSKI ArturPRZEBINDOWSKI ArturPRZEBINDOWSKI Artur
Tytuł:Wejście na plażę (2006-2007)
Technika:tempera, akryl, płótno
Wymiary:79,5 x 104,5 cm
85 x 110,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "ARTUR PRZEBINDOWSKI"
Opisany na odwrocie: "Artur Przebindowski | 2006/7 | Wejście na plażę"
zapytaj o cenę
PRZEBINDOWSKI Artur
PRZEBINDOWSKI ArturPRZEBINDOWSKI ArturPRZEBINDOWSKI Artur
Tytuł:Z cyklu "Kamienne Jezioro" (2002)
Technika:tempera, akryl, płótno
Wymiary:55 x 61 cm
75,5 x 81,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "ARTUR PRZEBINDOWSKI 2002"
Opisany na odwrocie: "Artur Przebindowski, 2002 | Z CYKLU: "KAMIENNE jezioro"

Cykl prac "Kamienne jezioro" powstawał w latach 1999-2004. Jak podkreśla sam artysta, w swoim wyrazie nawiązywał m.in. do secesji.
Sprzedane:XX Aukcja Dzieł Sztuki (18 X 2022)
Cena wywoławcza:20000 zł
Cena uzyskana:20000 zł

ARTUR PRZEBINDOWSKI

Artur Przebindowski urodził się w 1967 roku w Chrzanowie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Romana Banaszewskiego w 1993 roku.

Malarstwo Artura Przebindowskiego

Malarstwo Artura Przebindowskiego cechuje przemyślana konstrukcja obrazu, wielopłaszczyznowość oraz przenikanie się perspektyw i planów. Wybrane fragmenty przestrzeni miejskiej, są dla artysty punktem wyjścia do tworzenia, autonomicznych kompozycji. W pracach Artura Przebindowskiego jest widoczna wrażliwość na kolor i światło, które wpływają na sensualny charakter obrazów. Artur Przebindowski tworzy obrazy w cyklach, warto tutaj wymienić najbardziej znane jak "Megalopolis" oraz "Construction".

Artur Przebindowski w swoich obrazach porusza problem współczesnej cywilizacji, która wytworzyła ogromne aglomeracje miejskie, w których przyszło żyć milionom ludzi. Cykl "Megalopolis" jest wielowymiarowym, eklektycznym obrazem świata i jednocześnie przedstawieniem ograniczonej kondycji człowieka.

Artur Przebindowski - wystawy i wyróżnienia

Od połowy lat 90. artysta regularnie prezentuje swoje prace na wystawach w Polsce i za granicą. Artur Przebindowski jest autorem dwudziestu wystaw indywidualnych, m.in. w Galerii Kersten w Krakowie, w Galerii Tamka w Warszawie (2006), wystawy towarzyszącej XXII Festiwalowi Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (2008) oraz cyklu "Megalopolis" pokazanego w Galerii Bielskiej BWA i Regionalnym Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych "Konduktorownia" w Częstochowie (2011).

Malarz jest laureatem Grand Prix w konkursie "Prysznic – narodziny przyjemności" w Bad Zwischenahn w Niemczech w 1998 roku. Na XXIII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 2010 roku zdobył Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Artysta był również uczestnikiem licznych konkursów np. Triennale Małych Form Malarskich (1997, 2007), Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (1996, 2006, 2008, 2010).

Artur Przebindowski o sztuce:

"W malowaniu szczególną przyjemność sprawia mi możliwość stworzenia na tych kilkuset centymetrach kwadratowych podobrazia, prywatnego mikrokosmosu - swojego Babilonu, Wenecji i Konstantynopola, swoich archetypów i symboli, swojego przekazu niewerbalnego. Na płótnie mogę ustanowić własne prawa, materializować tęsknoty i stwarzać prywatny model świata. To rodzaj intymnego autoportretu."

[Cyt. za: Michalina Domoń, Największą nagrodą jest samo malarstwo.]

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Artura Przebindowskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Artura Przebindowskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Artura Przebindowskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Artura Przebindowskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac
x
«
»