PRZEBINDOWSKI Artur

PRZEBINDOWSKI Artur
PRZEBINDOWSKI ArturPRZEBINDOWSKI ArturPRZEBINDOWSKI Artur
Tytuł:Z cyklu "Kamienne Jezioro" (2002)
Technika:tempera, akryl, płótno
Wymiary:55 x 61 cm
75,5 x 81,5 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany l.d.: "ARTUR PRZEBINDOWSKI 2002"
Opisany na odwrocie: "Artur Przebindowski, 2002 | Z CYKLU: "KAMIENNE jezioro"
Cykl prac "Kamienne jezioro" powstawał w latach 1999-2004. Jak podkreśla sam artysta, w swoim wyrazie nawiązywał do m.in. secesji.

ARTUR PRZEBINDOWSKI

ARTUR PRZEBINDOWSKI urodził się w 1967 roku. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Romana Banaszewskiego w 1993 roku. Malarz jest laureatem Grand Prix w konkursie „Prysznic – narodziny przyjemności” w Bad Zwischenahn w Niemczech w 1998 roku. Zdobył Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na XXIII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 2010 roku. Został wyróżnioniony na 40. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2011. Artysta jest uczestnikiem konkursów np. Triennale Małych Form Malarskich (1997, 2007), Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (1996, 2006, 2008, 2010).