EIBISCH Eugeniusz

Eugeniusz Eibisch - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Eugeniusza Eibischa. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Eugeniusza Eibischa na aukcję [kontakt]

EUGENIUSZ EIBISCH

Eugniusz Eibisch

Eugeniusz Eibisch
[źródło: Narodowe Archiwum Cyfrowe]

Eugeniusz Eibisch urodził się w 1895 roku w Lublinie, zmarł w 1987 roku w Warszawie. W latach 1912-1920 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach Jacka Malczewskiego i Wojciecha Weissa. Dzięki stypendium rządu francuskiego mógł w 1922 roku wyjechać do Paryża. W stolicy Francji nawiązał kontakt z malarzami znanymi jako grupa École de Paris. Artysta wystawiał swoje prace na paryskich Salonach oraz na licznych wystawach w Belgii, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych i Anglii. Po powrocie do Polski w 1939 roku rozpoczął pracę pedagogiczną na macierzystej uczelni. Początkowo kierował katedrą rysunku, a latach 1945-1950 pełnił funkcję rektora. Po tym okresie związał się z warszawską Akademią Sztuk Pięknych, gdzie w latach 1950-1969 pełnił funkcję kierownika katedry malarstwa. Był związany z Cechem Artystów Plastyków "Jednoróg".

Twórczość Eugeniusza Eibischa

Twórczość Eugeniusza Eibischa naznaczona jest nieustannymi eksperymentami z medium malarskim, przede wszystkim z grubością nakładanej farby oraz paletą barwną. We wczesnych latach twórczości pozostawał pod wpływem fowizmu. W okresie paryskim oddziaływała na niego stylistyka artystów École de Paris. Ze swoich poszukiwań twórczych częściowo zrezygnował jedynie w okresie socrealizmu.

Eugeniusz Eibisch - wystawy i wyróżnienia

Eugeniusz Eibisch był uczestnikiem wielu wystaw krajowych i międzynarodowych. Został uhonorowany Nagrodą S. Guggenheima (1960).

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Eugeniusza Eibischa na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Eugeniusza Eibischa.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Eugeniusza Eibischa, zapraszamy do kontaktu [link].

Poszukujemy prac

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt

x
«
»