ROGALSKI Gustaw

Gustaw Rogalski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Gustaw Rogalski. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Gustawa Rogalskiego na aukcję [kontakt]

ROGALSKI Gustaw
ROGALSKI GustawROGALSKI GustawROGALSKI Gustaw
Tytuł:Karykatura Akademii (1934)
Technika:akwarela, tusz, papier
Wymiary:87 x 61,5 cm
97,5 x 71 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "mal. Gustaw Rogalski | 1934"
Widoczne lekkie pofalowanie podłoża oraz ślad zalania papieru (p.g.).
Sprzedane:XXI Aukcja Dzieł Sztuki (15 XII 2022)
Cena wywoławcza:1000 zł
Cena uzyskana:1100 zł

GUSTAW ROGALSKI

Gustaw Rogalski urodził się 29 czerwca 1887 roku w Tarnopolu, zmarł 24 grudnia 1939 roku w podkrakowskich Przegorzałach. Był polskim rysownikiem-karykaturzystą oraz piłkarzem. Wykształcenie artystyczne zdobył w Niemczech. Wykładał w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uczył również rysunku w szkołach. Był wydawcą pism satyrycznych, takich jak "Rogaty" i dwutygodnik "Karykatury". Dużą popularność przyniosły artyście karykatury Józefa Piłsudskiego. 24 grudnia 1939 roku został rozstrzelany przez Niemców w Glinniku-Przegorzałach za stworzenie prac ukazujących Adolfa Hitlera.

Twórczość Gustawa Rogalskiego

Sztuka Gustawa Rogalskiego była skupiona na gatunku karykatury. Na tym polu artysta już za życia zyskał dużą popularność. Karykatury autorstwa Gustawa Rogalskiego charakteryzuje cienki kontur oraz duża rola barwy w ukazywaniu indywidualnych cech portretowanych postaci.

Gustaw Rogalski - wystawy i kolekcje

Prace Gustawa Rogalskiego były prezentowane, m.in. na Międzynarodowej Wystawie Karykatury w Wiedniu w 1932 roku. Rysunki i grafiki artysty można obecnie znaleźć w zbiorach m.in. Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie i Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Przyjmujemy prace Gustawa Rogalskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Gustawa Rogalskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Gustawa Rogalskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię prac Gustawa Rogalskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].