JÓZEFOWICZ Józefa

Józefa Józefowicz - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Józefy Józefowicz. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

JÓZEFOWICZ Józefa
JÓZEFOWICZ JózefaJÓZEFOWICZ JózefaJÓZEFOWICZ Józefa
Tytuł:Lirnik huculski
Technika:olej, sklejka
Wymiary:46 x 34,5 cm
63 x 51,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "J. Józefowicz"
Widoczne uszkodzenie podłoża przy krawędzi (śr.g.).
Sprzedane:XXVII Aukcja Dzieł Sztuki (31 V 2023)
Cena wywoławcza:1800 zł
Cena uzyskana:1800 zł

JÓZEFA JÓZEFOWICZ

Józefa Maria Józefowicz urodziła się w 1900 roku, nie jest znana data jest śmierci. Była krakowską malarką.
Artystka studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Teodora Axentowicza. W 1933 roku ukończyła studia w krakowskiej Akademii i kontynuowała edukację w Warszawie.

Malarstwo Józefy Józefowicz

Artystka tworzyła obrazy w różnych technikach (farby olejne, akwarela, pastele). Jej twórczość przejawia silne wpływy malarstwa Teodora Axentowicza. W malarstwie artystki wielokrotnie powracał motyw huculskiej kultury oraz alegorie starości i młodości.

Przyjmujemy obrazy Józefy Józefowicz na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Józefy Józefowicz.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Józefy Józefowicz, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Józefy Józefowicz w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].