TASZYCKI Jacek
Jacek Taszycki - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Jacka Taszyckiego. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Jacka Taszyckiego na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Exodus (1984) |
Technika: | tempera, akryl, płótno |
Wymiary: | 98,5 x 99,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "JTaszycki 1984" Opisany na odwrocie [opis słabo czytelny]. Na odwrocie metka z opisem obrazu. PROWENIENCJA: - zakup od artysty; - kolekcja prywatna. |
Sprzedane: | XXXVI Aukcja Dzieł Sztuki (16 IV 2024) |
Cena wywoławcza: | 2600 zł |
Cena uzyskana: | 2600 zł |
JACEK TASZYCKI
Jacek Taszycki urodził się w 1952 roku, zmarł w 2004 roku. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom u Juliusza Joniaka.
Twórczość Jacka Taszyckiego
W malarstwie Jacka Taszyckiego jest dostrzegalna niezwykła wrażliwość na barwę, oraz niczym niepohamowana wyobraźnia. Artysta wielokrotnie tworzył prace w ramach cykli, wśród których można wymienić takie jak: "Tryumfatorzy", "Wyspy szczęśliwe", "Podróż", "Ryby". Kompozycje tworzone przez tego twórcę są przepełnione ekspresją form i odważną gamą barwną.
Jacek Taszycki - wyróżnienia i wystawy
Artysta był dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki, a także był laureatem Olkuskiej Nagrody Artystycznej.
Obrazy Jacka Taszyckiego były wielokrotnie eksponowane na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Po śmierci artysty miały miejsce trzy wystawy indywidualne w olkuskim BWA, Galerii "Baszta" w Olkuszu oraz w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie.
Przyjmujemy obrazy Jacka Taszyckiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Jacka Taszyckiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Jacka Taszyckiego, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Jacka Taszyckiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].