TASZYCKI Jacek

Jacek Taszycki - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Jacka Taszyckiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Jacka Taszyckiego na aukcję [kontakt]

TASZYCKI Jacek
TASZYCKI JacekTASZYCKI Jacek
Tytuł:Exodus (1984)
Technika:tempera, akryl, płótno
Wymiary:98,5 x 99,5 cm
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "JTaszycki 1984"
Opisany na odwrocie [opis słabo czytelny].
Na odwrocie metka z opisem obrazu.

PROWENIENCJA:
- zakup od artysty;
- kolekcja prywatna.
Sprzedane:XXXVI Aukcja Dzieł Sztuki (16 IV 2024)
Cena wywoławcza:2600 zł
Cena uzyskana:2600 zł

JACEK TASZYCKI

Jacek Taszycki urodził się w 1952 roku, zmarł w 2004 roku. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom u Juliusza Joniaka.

Twórczość Jacka Taszyckiego

W malarstwie Jacka Taszyckiego jest dostrzegalna niezwykła wrażliwość na barwę, oraz niczym niepohamowana wyobraźnia. Artysta wielokrotnie tworzył prace w ramach cykli, wśród których można wymienić takie jak: "Tryumfatorzy", "Wyspy szczęśliwe", "Podróż", "Ryby". Kompozycje tworzone przez tego twórcę są przepełnione ekspresją form i odważną gamą barwną.

Jacek Taszycki - wyróżnienia i wystawy

Artysta był dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki, a także był laureatem Olkuskiej Nagrody Artystycznej.

Obrazy Jacka Taszyckiego były wielokrotnie eksponowane na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Po śmierci artysty miały miejsce trzy wystawy indywidualne w olkuskim BWA, Galerii "Baszta" w Olkuszu oraz w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie.

Przyjmujemy obrazy Jacka Taszyckiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Jacka Taszyckiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Jacka Taszyckiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Jacka Taszyckiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].