RUTKOWSKI Karol
Karol Rutkowski - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Karola Rutkowskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Karola Rutkowskiego na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Studnia w Żegocinie (1953) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 27,5 x 35 cm 34 x 42 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany l.d.: "KAROL RUTKOWSKI | ŻEGOCINA 1953." |
KAROL RUTKOWSKI
Karol Rutkowski urodził się w 1885, zmarł w 1960 roku. Był malarzem związanym z krakowskim środowiskiem artystycznym. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Teodora Axentowicza, w 1909 roku otrzymał dyplom. Artysta kształcił się także w Wiedniu i we Lwowie.
Karol Rutkowski tworzył wielobarwne pejzaże, w których oddawał charakter ukazywanych miejsc z dużą dbałością o detale.
Przyjmujemy obrazy Karola Rutkowskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Karola Rutkowskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Karola Rutkowskiego, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Karola Rutkowskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].