ZIELENIEWSKI Kazimierz

Kazimierz Zieleniewski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Kazimierza Zieleniewskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Kazimierza Zieleniewskiego na aukcję [kontakt]

ZIELENIEWSKI Kazimierz
ZIELENIEWSKI KazimierzZIELENIEWSKI Kazimierz
Tytuł:Macierzyństwo (1924)
Technika:gwasz, akwarela, ołówek, papier
Wymiary:21 x 26,5 cm
31,5 x 39 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "K.Z."
Opisany l.d.: "Paris. 1924."
Sprzedane:XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki (29 VI 2023)
Cena wywoławcza:1900 zł
Cena uzyskana:2600 zł

Kazimierz Zieleniewski

Kazimierz Zieleniewski urodził się 6 lutego 1888 roku w Tomsku, zmarł 14 kwietnia 1931 roku w Neapolu. Studiował filozofię i botanikę, jednak z czasem rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Artysta kształcił się w pracowni Wojciecha Weissa i Józefa Pankiewicza. Następnie przez rok studiował w Wiedniu. W trakcie I wojny światowej wstąpił do Legionów Polskich. W 1917 roku mieszkał w Szwajcarii, a następnie wyjechał do Japonii, gdzie został przyjęty do towarzystwa artystycznego Nika-Kai. Później zamieszkał we Francji, a następnie we Włoszech.

Malarstwo Kazimierza Zieleniewskiego

Kazimierz Zieleniewski tworzył w technice olejnej i akwarelowej. W swoich pracach podejmował różnorodną tematykę, tworząc m.in. portrety, martwe natury i pejzaże.

Kazimierz Zieleniewski - wystawy i kolekcje

Artysta brał udział w wielu wystawach. Jego obrazy były prezentowane m.in. na paryskich wystawach malarstwa. W 1932 roku miała miejsce indywidualna wystawa prac Kazimierza Zieleniewskiego na Salonie Niezależnych w Paryżu.

Obrazy autorstwa Kazimierza Zieleniewskiego znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i Centre Georges Pompidou w Paryżu.

Przyjmujemy prace Kazimierza Zieleniewskiego na aukcje sztuki - wycena prac, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Kazimierza Zieleniewskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Kazimierza Zieleniewskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię prac Kazimierza Zieleniewskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].