Longines

Longines - notowania aukcyjne zegarków

Aktualna oferta aukcyjna zegarków Longines. Wyniki aukcyjne. Historia firmy

Zachęcamy do zgłaszania zegarków Longines na aukcję [kontakt]

Longines
LonginesLonginesLongines
Tytuł:Zegarek kieszonkowy z giloszowaniem (1907)
Technika:złoto, emalia
Wymiary:54 mm (średnica)
Uwagi: mechanizm: kaliber 19.74, numer 2156348, z balansem kompensacyjnym i włosem Bregueta
koperta: kryta, numer 2156348, złoto 14k, wykończona giloszowaniem
dekiel wewnętrzny: sygnowany, z przedstawieniem medali zdobytych przez firmę Longines
tarcza: emaliowana, z sekundnikiem
wskazówki: ludwikowskie, oryginalne
szkło: mineralne
Sprzedane:XXIV Aukcja - Pierwsza Aukcja Zegarków Kieszonkowych w Polsce (18 IV 2023)
Cena wywoławcza:7000 zł
Cena uzyskana:7000 zł
Longines
LonginesLonginesLongines
Tytuł:Zegarek kieszonkowy z portretem kobiety i brylantami (XIX/XX w.)
Technika:złoto, emalia, brylanty
Wymiary:35 mm (średnica)
Uwagi: mechanizm: z 15 kamiennymi łożyskami, wychwytem szwajcarskim oraz balansem kompensacyjnym
koperta: kryta, numer 687616, złoto 18k, wykończona brylantami i emalią z wizerunkiem kobiety
dekiel wewnętrzny: sygnowany
tarcza: emaliowana, z sekundnikiem
szkło: mineralne

Zegarek w oryginalnym pudełku.
Stan zachowania: widoczny ubytek emalii i drobne rysy na jej powierzchni

ZEGAREK NIEDOSTĘPNY
niedostepny
Longines
LonginesLonginesLongines
Tytuł:Zegarek kieszonkowy z rokokową sceną zalotów (XIX/XX w.)
Technika:złoto, emalia
Wymiary:26 mm (średnica)
Uwagi: mechanizm: numer 1617268, z wychwytem szwajcarskim oraz balansem kompensacyjnym
koperta: odkryta, numer 1617268, złoto, wykończona emalią
dekiel zewnętrzny: ozdobiony motywem kwiatowym oraz rokokową sceną rodzajową wykonaną z emalii, przedstawiającą dworską parę podczas spaceru dekiel wewnętrzny: numer 1617268, złoto 14k
tarcza: emaliowana, z sekundnikiem
szkło: mineralne

ZEGAREK NIEDOSTĘPNY
niedostepny
Longines
LonginesLonginesLongines
Tytuł:Zegarek kieszonkowy z ornamentem (XIX/XX w.)
Technika:złoto, emalia
Wymiary:32,5 mm (średnica)
Uwagi: mechanizm: kaliber 12.92, numer 2480314, z wychwytem szwajcarskim, balansem kompensacyjnym, włosem Bregueta oraz precyzyjną regulacją dokładności chodu
koperta: kryta, numer 2480314, złoto 14k
dekiel wewnętrzny: numer 2480314, złoto; sygnowany, z przedstawieniem medali zdobytych przez firmę Longines
tarcza: emaliowana, z sekundnikiem
szkło: akrylowe

ZEGAREK NIEDOSTĘPNY
niedostepny
Longines
LonginesLonginesLongines
Tytuł:Zegarek kieszonkowy z emaliowanym obrzeżem (1922)
Technika:złoto, emalia, metal
Wymiary:43 mm (średnica)
Uwagi: mechanizm: kaliber 18.95M, numer 4112343; z 16 kamiennymi łożyskami, balansem kompensacyjnym, włosem Bregueta i precyzyjną regulacją dokładności chodu; sygnowany
koperta: odkryta, numer 4112343, złoto 18k, na obrzeżu wykończona emalią
tarcza: metalowa, z sekundnikiem
szkło: mineralne

ZEGAREK NIEDOSTĘPNY
niedostepny

LONGINES

Longines to szwajcarski producent luksusowych zegarków z siedzibą w Saint-Imier w Szwajcarii. Firma została założona przez Auguste'a Agassiza w 1832 roku. Obecnie jest spółką zależną szwajcarskiej grupy Swatch.

Longines - historia

Firma Longines została założona w Saint-Imier w 1832 roku przez Auguste'a Agassiza, szwajcarskiego zegarmistrza. Agassiz miał dwóch wspólników, prawników Henri Raiguela i Floriana Morela, w związku z czym pierwotna nazwa firmy brzmiała Raiguel Jeune & Cie. W 1846 roku Raigeul i Morel wycofali się z branży zegarków, pozostawiając Agassiza jako jedynego właściciela firmy. Kilka lat później Agassiz wprowadził do biznesu swojego siostrzeńca, ekonomistę Ernesta Francillona. Francillon był twórcą kilku imponujących innowacji, które odróżniały firmę od konkurencji. Jednym z wczesnych przebłysków geniuszu Francillona było produkowanie wyłącznie zegarków kieszonkowych z koronką, a nie dominującej alternatywy z nakręcanym kluczem.

Z czasem Agassiz przekazał kierownictwo Francillonowi. Wówczas firma przeszła na bardziej nowoczesne metody produkcji. W 1867 roku została założona pierwsza fabryka. Jej lokalizacja, w obszarze w południowej części St. Imier zwanym Les Longines ("długie łąki"), dała początek nazwie Longines. W tym czasie Francillon zatrudnił utalentowanego inżyniera Jacquesa Davida, którego wyznaczył na stanowisko dyrektora technicznego i powierzył mu kierowanie nową fabryką. W 1867 roku fabryka Longines wyprodukowała swój pierwszy wewnętrzny mechanizm zegarkowy "20A".

Ważnym wydarzeniem była wizyta Jacquesa Davida na Wystawie Światowej w Filadelfii w 1876 roku, która miała na celu zaczerpnięcie pomysłów i strategii od amerykańskich zegarmistrzów. Po powrocie David napisał raport, w którym szczegółowo opisał, czego nauczył się podczas swojej podróży. Raport jest uważany za jeden z najważniejszych dokumentów w historii zegarmistrzostwa.

W 1878 roku firma Longines opracowała swój pierwszy chronograf "model 20H". To wtedy Longines zaczęło budować swoją reputację w sportach jeździeckich. Już w tym okresie Longines było znane z jakości i precyzji swoich zegarków. Do 1886 roku Longines stał się głównym dostawcą przyrządów do pomiaru czasu dla większości nowojorskich działaczy sportowych.

W 1927 roku P.V.H. Weems współpracowało z Longines przy produkcji zegarka naręcznego. W 1931 roku Longines we współpracy z Charlesem Lindberghiem wprowadził na rynek zegarek lotniczy Hour Angle.

W 1983 roku właściciel marki Longines, Allgemeine Schweizerische Uhrenindustrie AG, połączył się z Société Suisse pour l'Industrie Horlogère, tworząc Société Suisse de Microélectronique et d'Horlogerie (SMH). W 1988 roku SMH przekształciło się w Swatch Group.

Longines - logo

Logo Longines ze skrzydlatą klepsydrą zostało zarejestrowane w 1889 roku i jest najstarszym niezmienionym aktywnym znakiem towarowym zarejestrowanym w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej.

Zegarki Longines

Firma Longines stworzyła szeroką gamę stoperów, chronografów, chronometrów oraz instrumentów do pomiaru czasu. Istotnym wydarzeniem dla historii marki było stworzenie w 1878 roku swojego pierwszego kieszonkowego zegarka z autorskim mechanizmem. W 1908 roku nastąpił kolejny przełom, kiedy Longines zaprezentowało pierwszy zegarek kieszonkowy wskazujący dwie strefy czasowe. W 1911 roku marka stworzyła jeden z pierwszych chronografów naręcznych.

Lata 20. i 30. to okres wprowadzania przez Longines wielu innowacji m.in.: chronografu naręcznego z dwoma niezależnymi popychaczami i funkcją flyback, zegarka na rękę wskazującego drugą strefę czasową, zegarka dostosowanego do wymagań pracy nawigatorów i pilotów, zegarka do astronawigacji i pierwszego rzeczywiście wodoodpornego chronografu.

W 1954 roku Longines wprowadziło na rynek kolekcję "Conquest". Był to pierwszy krok w strategii rozwijania nowych produktów tj. wprowadzanie rodzin produktów. W 1959 roku Longines skonstruowało pierwszy na świecie chronometr o wysokiej częstotliwości ("kaliber 360"), który zajął 1 i 2 miejsce w konkursie na najdokładniejszy zegarek w Obserwatorium w Neuchâtel w 1961 roku.

Od końca lat 60. firma wprowadziła zegarki sterowane kwarcem oraz wiele nowych modeli.

Ambasadorami marki i właścicielami zegarków Longines byli m.in. znani aktorzy jak: Humphrey Bogart, Audrey Hepburn, Kate Winslet, Simon Baker i Jennifer Lawrence.

Dwa zegarki Longines posiadał między innymi Albert Einstein. Jeden jego zegarek został sprzedany na aukcji przez Antiquorum za 596 000 dolarów amerykańskich (16.10.2008), co czyni go najdroższym zegarkiem Longines, jaki kiedykolwiek został sprzedany na aukcji.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy zegarki Longines na aukcje - wycena i sprzedaż aukcyjna zegarków Longines.
Jeśli chcą Państwo sprzedać zegarki Longines, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię zegarków Longines w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE ZEGARKI LONGINES

x
«
»