XXIV Aukcja - Pierwsza Aukcja Zegarków Kieszonkowych w Polsce (18 IV 2023)
Data aukcji: 2023-04-18
LOT 1 | ID: 024001 |
Patek Philippe BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z diamentową rozetą (XIX/XX w.) |
Technika: | złoto, emalia, diamenty |
Wymiary: | 32 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 29631 (numer pod tarczą), cylindrowy z naciągiem kluczykowym koperta: kryta, numer 29631, złoto próby 18k przedni i tylni dekiel: połączenie złota, emalii i rozety diamentowej dekiel wewnętrzny: numer 29631, sygnowany tarcza: emaliowana szkło: mineralne Stan zachowania: emalia w stanie dobrym (widoczne rysy) Do zegarka dołączony kluczyk. ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 2 | ID: 024002 |
Patek Philippe BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy półkryty (XIX/XX w.) ze złotym łańcuszkiem |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 33 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 906 (pod tarczą) i 26902, z wychwytem cylindrowym koperta: półkryta, numer 26902, złoto tylny dekiel zewnętrzny: z monogramem dekiel wewnętrzny: złoto tarcza: emaliowana, z sygnaturą Patek Philippe Genève naniesioną metodą tampodruku wskazówki: oryginalne szkło: mineralne Zegarek ze złotym łańcuszkiem (14k). Stan zachowania: mechanizm w stanie dobrym |
Cena wywoławcza: | 19000 zł |
Cena uzyskana: | 19000 zł |
LOT 3 | ID: 024003 |
Patek Philippe BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z emaliowanym monogramem (XIX/XX w.) |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 48 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 142155, z balansem kompensacyjnym, włosem Bregueta oraz precyzyjną regulacją dokładności chodu koperta: odkryta, złoto 18k, wykończona emalią z monogramem; sygnowana dekiel wewnętrzny: sygnowany; z dedykacją z 1908 roku tarcza: emaliowana, z sekundnikiem szkło: mineralne Zegarek w oryginalnym pudełku. Stan zachowania: w partii monogramu widoczne ślady napraw emalii |
Cena wywoławcza: | 30000 zł |
Cena uzyskana: | 60000 zł |
LOT 4 | ID: 024004 |
Patek Philippe BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z diamentem i złotą dewizką (XIX/XX w.) |
Wymiary: | 32 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 102761, z wychwytem szwajcarskim i balansem kompensacyjnym, sygnowany Patek Philippe & Co Geneve koperta: odkryta, numer 102761, złoto 18k dekiel wewnętrzny: numer 102761, złoto 18k tarcza: emaliowana, z sekundnikiem szkło: mineralne Zegarek ze złotą dewizką (8k) z rozetami diamentowymi oraz szafirem syntetycznym i rubinem syntetycznym. Stan zachowania: emalia w stanie dobrym (widoczne rysy) Zegarek został sprzedany w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 5 | ID: 024005 |
International Watch Co Schaffhausen BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy (1907) ze złotym łańcuszkiem |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 52 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 405131, z kamiennymi łożyskami osadzonymi w szatonach, wychwytem szwajcarskim, włosem Bregueta, balansem kompensacyjnym i precyzyjną regulacją dokładności chodu koperta: kryta, numer 432309, złoto 14k dekiel wewnętrzny: złoto 14k tarcza: emaliowana, z sekundnikiem szkło: akrylowe Zegarek ze złotym łańcuszkiem (14k). ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 6 | ID: 024006 |
Vacheron Constantin BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z repetycją i dewizką (XIX/XX w.) |
Technika: | złoto, metal |
Wymiary: | 45 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z wychwytem cylindrowym, kamiennymi łożyskami, repetycją kwadransową, naciągiem kluczykowym; z sekundnikiem umieszczonym nietypowo między godziną 2 a 3. koperta: odkryta, numer 35131, złoto dekiel zewnętrzny: z bogatą dekoracją ornamentalno-roślinną dekiel wewnętrzny: numer 35131; sygnowany tarcza: metalowa, giloszowana, z sekundnikiem; pierścień wewnętrzny tarczy z giloszem z przedstawieniem domu szkło: mineralne Zegarek z biżuteryjną dewizką z filigranem. Do zegarka dołączony kluczyk. ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 7 | ID: 024007 |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z łańcuszkiem i stemplem pieczętnym (przełom lat 20. i 30. XX w.) |
Technika: | złoto, metal |
Wymiary: | 46 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 404587, z 18 kamiennymi łożyskami, balansem kompensacyjnym oraz włosem Bregueta; sygnowany koperta: odkryta, numer 253446, złoto 18k dekiel wewnętrzny: sygnowany, z dedykacją z 1935 roku tarcza: metalowa, z sekundnikiem szkło: mineralne ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 8 | ID: 024008 |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy (1908) |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 50,5 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 431893, z kamiennymi łożyskami osadzonymi w szatonach, balansem kompensacyjnym, włosem Bregueta oraz precyzyjną regulacją dokładności chodu; sygnowany koperta: kryta, numer 464573, złoto 14k dekiel wewnętrzny: numer 464573, złoto 14k tarcza: emaliowana, z sekundnikiem wskazówki: oryginalne szkło: akrylowe ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 9 | ID: 024009 |
Tiffany & Co BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z czerwoną emalią (2 poł. XIX w.) |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 30 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 105512; z wychwytem szwajcarskim oraz balansem kompensacyjnym; sygnowany koperta: odkryta, numer 219083, złoto 18k, wykończona czerwoną emalią dekiel zewnętrzny: z dekoracją w formie wypełnionego emalią monogramu dekiel wewnętrzny: numer 105512 i 219083, złoto; sygnowany; z dedykacją z 1898 roku tarcza: emaliowana szkło: mineralne Stan zachowania: widoczne ubytki emalii ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 10 | ID: 024010 |
Patek Philippe BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z perłami (XIX/XX w.) |
Technika: | złoto, emalia, perły |
Wymiary: | 33,5 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 31836 (numer pod tarczą), z wychwytem cylindrowym koperta: odkryta, numer 31836, złoto 18k dekiel wewnętrzny: numer 31836 i 1367; sygnowany tarcza: emaliowana, z sygnaturą Patek Philippe & Cie naniesioną metodą tampodruku szkło: mineralne Stan zachowania: tarcza z mikropęknięciem ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 11 | ID: 024011 |
Patek Philippe BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z sielską sceną parkową (XIX/XX w.) ze złotą dewizką |
Wymiary: | 25 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 7084 (numer pod tarczą); cylindrowy koperta: odkryta, numer 7084, złoto 18k, wykończona perełkami dekiel zewnętrzny: ozdobiony bukoliczną sceną rodzajową wykonaną z emalii, przedstawiającą na tle pejzażu damę grającą na mandolinie i towarzyszących jej psa oraz ptaka dekiel wewnętrzny: numer 7084, złoto tarcza: emaliowana, z sygnaturą Patek Philippe Genève naniesioną metodą tampodruku szkło: mineralne wskazówki: ludwikowskie, oryginalne Zegarek ze złotą (14k) dewizką z perełkami. ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 12 | ID: 024012 |
Mermod Frères BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z portretem damy (XIX/XX w.) i złotym łańcuszkiem |
Technika: | złoto (?), emalia, złoto |
Wymiary: | 35 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z 8 kamiennymi łożyskami, wychwytem cylindrowym i naciągiem kluczykowym koperta: odkryta, numer 16874, wykończona emalią z wizerunkiem kobiety z kotem dekiel wewnętrzny: sygnowany tarcza: emaliowana wskazówki: oryginalne szkło: mineralne Zegarek ze złotym łańcuszkiem (8k). Do zegarka dołączony kluczyk. ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 13 | ID: 024013 |
Longines BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z portretem kobiety i brylantami (XIX/XX w.) |
Technika: | złoto, emalia, brylanty |
Wymiary: | 35 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z 15 kamiennymi łożyskami, wychwytem szwajcarskim oraz balansem kompensacyjnym koperta: kryta, numer 687616, złoto 18k, wykończona brylantami i emalią z wizerunkiem kobiety dekiel wewnętrzny: sygnowany tarcza: emaliowana, z sekundnikiem szkło: mineralne Zegarek w oryginalnym pudełku. Stan zachowania: widoczny ubytek emalii i drobne rysy na jej powierzchni ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 14 | ID: 024014 |
Longines BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z rokokową sceną zalotów (XIX/XX w.) |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 26 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 1617268, z wychwytem szwajcarskim oraz balansem kompensacyjnym koperta: odkryta, numer 1617268, złoto, wykończona emalią dekiel zewnętrzny: ozdobiony motywem kwiatowym oraz rokokową sceną rodzajową wykonaną z emalii, przedstawiającą dworską parę podczas spaceru dekiel wewnętrzny: numer 1617268, złoto 14k tarcza: emaliowana, z sekundnikiem szkło: mineralne ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 15 | ID: 024015 |
Longines BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z ornamentem (XIX/XX w.) |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 32,5 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: kaliber 12.92, numer 2480314, z wychwytem szwajcarskim, balansem kompensacyjnym, włosem Bregueta oraz precyzyjną regulacją dokładności chodu koperta: kryta, numer 2480314, złoto 14k dekiel wewnętrzny: numer 2480314, złoto; sygnowany, z przedstawieniem medali zdobytych przez firmę Longines tarcza: emaliowana, z sekundnikiem szkło: akrylowe ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 16 | ID: 024016 |
Jaeger - LeCoultre BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy diamentami i szafirami (XIX/XX w.) |
Technika: | złoto, emalia, diamenty, szafiry |
Wymiary: | 26 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z wychwytem cylindrowym koperta: odkryta, numer 50284 i 187, złoto dekiel zewnętrzny: ozdobiony diamentami i szafirami dekiel wewnętrzny: numer 50284 i 187 tarcza: emaliowana wskazówki: ludwikowskie, oryginalne szkło: mineralne Stan zachowania: tarcza z pęknięciem ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 17 | ID: 024017 |
Patek Philippe BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z czarną emalią (2 poł. XIX w.) |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 39 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z kamiennymi łożyskami, balansem kompensacyjnym oraz wychwytem szwajcarskim koperta: kryta, numer 33184, złoto 18k dekiel wewnętrzny: numer 33184; z dedykacją z 1869 roku tarcza: emaliowana szkło: mineralne Stan zachowania: widoczne przetarcia i ubytki emalii; tarcza z mikropęknięciem ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 18 | ID: 024018 |
Patek Philippe BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z dekoracją horror vacui (ok. 1900) |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 33 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 85066, z wychwytem szwajcarskim, balansem kompensacyjnym; sygnowany koperta: kryta, numer 92317, złoto 14k, wykończona emalią dekiel wewnętrzny: numer 92317 i 281; z dedykacją z 1900 roku tarcza: emaliowana szkło: mineralne Stan zachowania: tarcza z pęknięciem ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 19 | ID: 024019 |
MUGNIER BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z repetycją i emaliowaną dekoracją florystyczną (XIX/XX w.) |
Technika: | złoto, emalia, metal |
Wymiary: | 40 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z wychwytem cylindrowym, kamiennymi łożyskami, repetycją kwadransową, naciągiem kluczykowym koperta: odkryta, numer 1818[numery nieczytelne], złoto, wykończona barwną emalią dekiel wewnętrzny: numer 3088, sygnowany tarcza: metalowa, giloszowana, sygnowana wskazówki: oryginalne szkło: mineralne Stan zachowania: mechanizm w stanie dobrym; widoczne pojedyncze ubytki i przetarcia emalii. Do zegarka dołączony kluczyk. ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 20 | ID: 024020 |
H. Moser & Cie BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z motywem kwiatowym (XIX/XX w.) |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 35 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z kamiennymi łożyskami, balansem kompensacyjnym oraz włosem Bregueta; sygnowany koperta: kryta, numer 148012, złoto 14k przedni dekiel: przyozdobiony tarczą z inicjałami oraz emaliowanymi kwiatami dekiel wewnętrzny: numer 148012, sygnowany tarcza: emaliowana, sygnowana, z sekundnikiem wskazówki: oryginalne szkło: mineralne Stan zachowania: mechanizm w stanie dobrym ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 21 | ID: 024021 |
Moulinet BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z emaliowanymi gwiazdkami (XIX/XX w.) |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 55 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z kamiennymi łożyskami osadzonymi w szatonach, wychwytem szwajcarskim i włosem Bregueta koperta: kryta, numer 197868, złoto 14k z gwiazdkami wypełnionymi emalią dekiel wewnętrzny: złoto 14k tarcza: emaliowana, z sekundnikiem wskazówki: ludwikowskie, oryginalne szkło: akrylowe Stan zachowania: mechanizm w stanie dobrym, tarcza z pęknięciem ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 22 | ID: 024022 |
Waltham Watch Company BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy (XIX/XX w.) |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 39 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 13997191, z 15 kamiennymi łożyskami (w tym trzema osadzonymi w szatonach), balansem kompensacyjnym oraz włosem Bregueta koperta: kryta, numer 99006, złoto 14k dekiel wewnętrzny: numer 99006 tarcza: emaliowana, z sekundnikiem wskazówki: oryginalne szkło: mineralne ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 23 | ID: 024023 |
Manufaktura (XIX/XX w.) BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z dewizką |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 26 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z wychwytem cylindrowym i kamiennymi łożyskami (niesprawny) koperta: kryta, numer 142189, złoto 14k, wykończona emalią dekiel wewnętrzny: numer 142189, złoto 14k tarcza: emaliowana wskazówki: oryginalne szkło: mineralne Zegarek z dewizką. Stan zachowania: mechanizm niesprawny - wymaga serwisu; widoczne niewielkie ubytki emalii ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 24 | ID: 024024 |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z motywem kwiatowym |
Technika: | złoto, metal, emalia |
Wymiary: | 28 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z wychwytem cylindrowym, z kamiennymi łożyskami koperta: odkryta, numer: 74316, złoto 14k dekiel zewnętrzny: giloszowany, z motywem kwiatowym wypełnionym emalią dekiel wewnętrzny: numer 74316, metal tarcza: emaliowana wskazówki: ludwikowskie, oryginalne szkło: mineralne Stan zachowania: mechanizm w stanie dobrym; widoczne ubytki emalii; tarcza z pęknięciem ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 25 | ID: 024025 |
Carl Heisler - Union BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z monogramem (XIX/XX w.) |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 53 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 29272, z kamiennymi łożyskami osadzonymi w szatonach, balansem kompensacyjnym, włosem Bregueta oraz precyzyjną regulacją dokładności chodu; sygnowany "Union"; mechanizm dodatkowo zabezpieczony ramką ze szkłem koperta: kryta, numer 29272, złoto 14k dekiel zewnętrzny: z dekoracją w formie monogramu dekiel wewnętrzny: numer 29272, złoto tarcza: emaliowana, z sekundnikiem wskazówki: oryginalne szkło: mineralne Zegarek powstał przy współpracy firmy zegarmistrzowskiej Union Glocke oraz działalności jubilerskiej Carla Heislera. ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 26 | ID: 024026 |
Patek Philippe BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z gładką kopertą (XIX/XX w.) |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 46 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 134972, z 20 kamiennymi łożyskami, balansem kompensacyjnym, włosem Bregueta oraz regulacją w ośmiu pozycjach koperta: kryta, numer 200341, złoto 14k dekiel wewnętrzny: numer 200341, złoto 14k tarcza: emaliowana, z sekundnikiem szkło: akrylowe |
Cena wywoławcza: | 12000 zł |
Cena uzyskana: | 13000 zł |
LOT 27 | ID: 024027 |
Zenith BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy (1. poł. XX w.) |
Technika: | złoto, metal |
Wymiary: | 51 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 1641668, z kamiennymi łożyskami, balansem kompensacyjnym, włosem Bregueta oraz precyzyjną regulacją dokładności chodu koperta: numer 124817, złoto 14k, giloszowana dekiel wewnętrzny: numer 124817; sygnowany, z przedstawieniem medali zdobytych przez firmę Zenith tarcza: metalowa, giloszowana, z sekundnikiem wskazówki: oryginalne szkło: akrylowe Stan zachowania: mechanizm w stanie dobrym |
Cena wywoławcza: | 6000 zł |
Cena uzyskana: | 6000 zł |
LOT 28 | ID: 024028 |
Longines BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z giloszowaniem (1907) |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 54 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: kaliber 19.74, numer 2156348, z balansem kompensacyjnym i włosem Bregueta koperta: kryta, numer 2156348, złoto 14k, wykończona giloszowaniem dekiel wewnętrzny: sygnowany, z przedstawieniem medali zdobytych przez firmę Longines tarcza: emaliowana, z sekundnikiem wskazówki: ludwikowskie, oryginalne szkło: mineralne |
Cena wywoławcza: | 7000 zł |
Cena uzyskana: | 7000 zł |
LOT 29 | ID: 024029 |
Alpina BIOGRAFIA | |
Wymiary: | 52 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: numer 604244, z wychwytem szwajcarskim, balansem kompensacyjnym oraz włosem Bregueta; sygnowany koperta: kryta, numer 604244, złoto 14k, giloszowana, z inicjałami dekiel wewnętrzny: metal tarcza: emaliowana, z sekundnikiem wskazówki: oryginalne szkło: mineralne ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 30 | ID: 024030 |
Longines BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z emaliowanym obrzeżem (1922) |
Wymiary: | 43 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: kaliber 18.95M, numer 4112343; z 16 kamiennymi łożyskami, balansem kompensacyjnym, włosem Bregueta i precyzyjną regulacją dokładności chodu; sygnowany koperta: odkryta, numer 4112343, złoto 18k, na obrzeżu wykończona emalią tarcza: metalowa, z sekundnikiem szkło: mineralne ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 31 | ID: 024031 |
Doxa BIOGRAFIA | |
Technika: | złoto, metal |
Wymiary: | 48 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z wychwytem szwajcarskim, balansem kompensacyjnym, włosem Bregueta oraz dokładną regulacją dokładności chodu; sygnowany koperta: odkryta, numer 533083, złoto 14k dekiel wewnętrzny: numer 533083, metal; sygnowany, z przedstawieniem medali zdobytych przez firmę Doxa tarcza: metalowa ze złoconymi indeksami, z sekundnikiem wskazówki: oryginalne szkło: mineralne ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 32 | ID: 024032 |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z giloszowaniem |
Technika: | złoto (?), metal |
Wymiary: | 40 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z wychwytem cylindrowym, kamiennymi łożyskami oraz naciągiem kluczykowym koperta: numer 6509, giloszowana dekiel wewnętrzny: numer 6509 tarcza: metalowa, giloszowana wskazówki: oryginalne szkło: akrylowe Do zegarka dołączony kluczyk. ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 33 | ID: 024033 |
Audemars Frères BIOGRAFIA | |
Technika: | złoto, metal |
Wymiary: | 53 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z wychwytem szwajcarskim, balansem kompensacyjnym oraz włosem Bregueta; sygnowany koperta: kryta, numer 169530, złoto 14k, wykończona giloszowaniem dekiel wewnętrzny: numer 169580, złoto 14k; sygnowany, z przedstawieniem medali zdobytych przez firmę Audemars Frères tarcza: metalowa szkło: akrylowe Stan zachowania: tarcza odnawiana ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 34 | ID: 024034 |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy |
Technika: | 48 mm (średnica) |
Wymiary: | złoto, emalia |
Uwagi: |
mechanizm: z kamiennymi łożyskami, wychwytem szwajcarskim koperta: odkryta, złoto 18k tarcza: emaliowana, z sekundnikiem wskazówki: ludwikowskie, oryginalne szkło: mineralne ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 35 | ID: 024035 |
Patek Philippe BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek naręczny z białego złota |
Technika: | białe złoto, emalia, skóra |
Wymiary: | 33,5 mm (średnica) grubość: 6,7 mm |
Uwagi: |
mechanizm: manualny, kaliber 215, numer 1874099, na 18 kamiennych łożyskach koperta: białe złoto próby 750 koronka: oryginalna, sygnowana tarcza: emaliowana, sygnowana szkło: szafirowe pasek: skórzany, sygnowany; klamerka białe złoto próby 750, sygnowana Zegarek z oryginalnym pudełkiem oraz certyfikatem. |
Cena wywoławcza: | 50000 zł |
Cena uzyskana: | 56000 zł |
LOT 36 | ID: 024036 |
Tytuł: | Złoty zegarek naręczny ze złotą bransoletą (lata 70.) |
Technika: | złoto, metal |
Wymiary: | 33 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: kaliber 818/2, numer 2083769, z 17 kamiennymi łożyskami, incablockiem oraz wychwytem szwajcarskim; sygnowany koperta: numer 9517 818, złoto 14k; sygnowana tarcza: metalowa, sygnowana wskazówki: oryginalne szkło: syntetyczne bransoleta: złoto 14K (jedna całość z kopertą) Stan zachowania: mechanizm w stanie dobrym ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 37 | ID: 024037 |
OMEGA BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek naręczny Omega Constellation Quadra z diamentami |
Technika: | stal, metal, diamenty, skóra |
Wymiary: | 24 x 21 mm (średnica) LL: 28 mm (wymiar podłużny koperty zegarka) |
Uwagi: |
mechanizm: kwarcowy zasilany baterią 616, kaliber 1376 Omega, z 5 kamiennymi łożyskami koperta: stalowa o numerze 895 1230, numer zewnętrzny 57368373 koronka: oryginalna, sygnowana tarcza: metalowa, czarna z diamentami na 12/3/6/9 wskazówki: oryginalne szkło: mineralne pasek: skórzany sygnowany "Omega", klamerka sygnowana "Omega" ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 38 | ID: 024038 |
Cartier BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zegarek naręczny z paskiem |
Technika: | srebro pozłacane, metal, skóra |
Wymiary: | 26 x 25,5 mm (średnica) LL: 33,5 mm (wymiar podłużny koperty zegarka) |
Uwagi: |
mechanizm: kwarcowy zasilany baterią 721, kaliber 687, z 7 kamiennymi
łożyskami, z funkcją datownika; sygnowany koperta: srebrna (próby 925), pozłacana koronka: oryginalna tarcza: metalowa wskazówki: oryginalne szkło: mineralne pasek: skórzany sygnowany "Cartier" z zapięciem Cartier Najbardziej ikonicznym modelem zegarka naręcznego firmy do dziś pozostaje Cartier Tank, charakteryzujący się prostokątnym kształtem koperty, podobnie jak oferowany na aukcji zegarek. |
Cena wywoławcza: | 3800 zł |
Cena uzyskana: | 3800 zł |
LOT 39 | ID: 024039 |
Tiffany & Co BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Srebrny zegarek kieszonkowy (XIX/XX w.) |
Technika: | srebro, emalia |
Wymiary: | 49 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z 16 kamiennymi łożyskami, z precyzyjną regulacją chodu w trzech pozycjach, z balansem kompensacyjnym, kamień minutowy osadzony w szatonie koperta: numer 1963362, srebro; koperta wyprodukowana dla Tiffany & Co przez firmę Longines dekiel wewnętrzny: numer 1963362, srebro tarcza: emaliowana, z sekundnikiem szkło: mineralne Stan zachowania: mechanizm w stanie dobrym ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
LOT 40 | ID: 024040 |
Tytuł: | Zespół srebrnych zegarków kieszonkowych |
Technika: | srebro, emalia, metal |
Wymiary: | według opisów obiektów w uwagach |
Uwagi: | 1. Srebrny zegarek kieszonkowy Longines |
O aukcji
XXIV Aukcja - Pierwsza Aukcja Zegarków Kieszonkowych w Polsce
Krakowski Dom Aukcyjny® zaprasza do zapoznania się z poświęconym zegarkom kieszonkowym katalogiem XXIV Aukcji, która stanowi pierwszą tego typu ofertę na polskim rynku aukcyjnym.
Katalog aukcji
W katalogu Pierwszej Aukcji Zegarków Kieszonkowych w Polsce znalazły się zegarki prestiżowych marek o długiej historii, m.in. takich manufaktur jak: Patek Philippe, Longines, Vacheron Constantin, IWC, Zenith, Jaeger-LeCoultre czy Tiffany & Co.
Zdecydowana większość prezentowanych zegarków posiada złotą kopertę, co wpływa na ich wartość rozpatrywaną nie tylko w kontekście kunsztu zegarmistrzowskiego i wartości historycznej, ale także w zakresie samych metali szlachetnych. Zakup złotego zegarka można potraktować jako inwestycję [czytaj więcej].
Dwie ostatnie pozycje aukcyjne powinny natomiast zwrócić uwagę koneserów srebrnych czasomierzy.
Bogata oferta zegarków kieszonkowych z przełomu XIX i XX wieku oraz 1. połowy XX wieku została uzupełniona o kilka przykładów współczesnych, naręcznych zegarków wybitnych marek: Patek Philippe, Jaeger-LeCoultre, Cartier oraz Omega. Trzy ostatnie spośród wymienionych to wysokiej klasy biżuteryjne damskie czasomierze, które będą idealną, luksusową ozdobą kobiecego nadgarstka.
Wystawa przedaukcyjna
Wszystkie obiekty z oferty można zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej, która będzie trwać od 3 do 17 kwietnia 2023 roku w Krakowskim Domu Aukcyjnym [ul. Starowiślna 14 - Kraków] od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 oraz 18 kwietnia (wtorek) w godzinach 10.00-17.30.
Jeśli życzą sobie Państwo więcej zdjęć obiektów, zapraszamy do kontaktu.
Przebieg aukcji
XXIV Aukcja - Pierwsza Aukcja Zegarków Kieszonkowych w Polsce odbędzie się z udziałem publiczności, 18 kwietnia o godzinie 18.30 w siedzibie Krakowskiego Domu Aukcyjnego - ul. Starowiślna 14, Kraków. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 18.00.
W razie pytań dotyczących udziału w aukcji, zapraszamy do kontaktu.
Szczegółowe opisy zegarków powstały we współpracy z Magdaleną Wojnar oraz Pawłem Wojnarem (firma Perfekta, Rynek Główny 28, 31-101 Kraków).
licytacja live na bid.kda.pl (logowanie danymi z portalu onebid.pl)
katalog i licytacja live na portalu