TARNAWSKA-WÓJTOWICZ Maria

Maria Tarnawska-Wójtowicz - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna prac Marii Tarnawskiej-Wójtowicz. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Marii Tarnawskiej-Wójtowicz na aukcję [kontakt]

TARNAWSKA-WÓJTOWICZ Maria
TARNAWSKA-WÓJTOWICZ MariaTARNAWSKA-WÓJTOWICZ MariaTARNAWSKA-WÓJTOWICZ Maria
Tytuł:Kwiaty wsi polskiej (1978)
Technika:olej, płótno
Wymiary:129 x 80 cm
140 x 91 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "MARIA TARNAWSKA WÓJTOWICZ - 1978."
Opisany na odwrocie: "MARIA TARNAWSKA | WÓJTOWICZ KRAKÓW | KWIATY WSI POLSKIEJ | olej - 1978 r. | wym: 130 cm x 80 cm"; "M.T. WÓJTOWICZ | KRAKÓW | POLSKA"

Sprzedane:XXXVIII Aukcja Dzieł Sztuki (18 VI 2024)
Cena wywoławcza:3600 zł
Cena uzyskana:3600 zł

MARIA TARNAWSKA-WÓJTOWICZ

Maria Tarnawska-Wójtowicz urodziła się w 1921 roku, zmarła w 2004 roku. Była artystką nieprofesjonalną, prymitywistką bez akademickiego wykształcenia artystycznego. Była żoną malarza Stanisława Wójtowicza.

Malarstwo Marii Tarnawskiej-Wójtowicz

Artystka malowała przede wszystkim barwne bukiety kwiatów, ale także pejzaże i portrety ludzi oraz zwierząt. Niezwykle dekoracyjne, wypełnione najczęściej polnymi kwiatami martwe natury to najbardziej rozpoznawalne prace Marii Tarnawskiej-Wójtowicz, malowane ze znakomitym wyczuciem kolory i rytmu.

Malarka po raz pierwszy wystawiła swoje prace w 1968 roku.

Obrazy Marii Tarnawskiej-Wójtowicz znajdują się m.in. w kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie, Muzeum Etnograficznego w Warszawie czy Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Przyjmujemy obrazy Marii Tarnawskiej-Wójtowicz na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Marii Tarnawskiej-Wójtowicz.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Marii Tarnawskiej-Wójtowicz, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Marii Tarnawskiej-Wójtowicz w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].