CHOMICZEWSKI Stanisław

Stanisław Chomiczewski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Stanisława Chomiczewskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Stanisława Chomiczewskiego na aukcję [kontakt]

CHOMICZEWSKI Stanisław
CHOMICZEWSKI StanisławCHOMICZEWSKI Stanisław
Tytuł:Przedwiośnie
Technika:olej, płyta
Wymiary:19 x 29 cm (w świetle oprawy)
50 x 57,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "St Chomiczewski"
Cena wywoławcza:1200 zł
złóż zlecenie

STANISŁAW CHOMICZEWSKI

Stanisław Chomiczewski urodził się w 1949 roku w Sławatyczach nad Bugiem, obecnie mieszka w Uhryniu (Sądecczyzna). Ukończył Państwowe Liceum Plastyczne w Zamościu, edukację artystyczną kontunuował poprzez studia na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obronił w pracowni Zdzisława Przebindowskiego i Czesława Rzepińskiego.

Prywatnie artysta jest miłośnikiem koni - zwierzęta te często są bohaterami jego prac.

Malarstwo Stanisława Chomiczewskiego

W sztuce Stanisława Chomiczewskiego dominuje tematyka pejzażowa. Artysta często uwiecznia widoki Beskidu Sądeckiego, gustuje w najbardziej nastrojowych pory dnia - zachodach, rzadziej wschodach słońca. W pracach Stanisława Chomiczewskiego wyczuwa się silne zainteresowanie zagadnieniem światła, zauważalne jest mistrzowskie oddawanie blasku słońca i duża wrażliwość na kolor. Artysta maluje w sposób ekspresyjny, szerokimi pociągnięciami pędzla, krajobrazy oddaje przy tym realistycznie.
Kolejnym z ulubionych tematów Stanisława Chomiczewskiego są wspomniane już, ukochane zwierzęta malarza - konie.

Stanisław Chomiczewski chętnie maluje z natury, uczestniczył w licznych plenerach malarskich na terenie Polski, ale nie tylko, np. również w Indiach, Grecji i na Ukrainie.

Przyjmujemy obrazy Stanisława Chomiczewskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Stanisława Chomiczewskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Stanisława Chomiczewskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Stanisława Chomiczewskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].