PUCHALIK Stanisław

Stanisław Puchalik - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Stanisława Puchalika. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Stanisława Puchalika na aukcję [kontakt]

PUCHALIK Stanisław
PUCHALIK StanisławPUCHALIK Stanisław
Tytuł:Dachy i kopuły
Technika:pastel, karton
Wymiary:65,5 x 52 cm
61 x 47 cm (w świetle passe-partout)
84 x 69 cm ( z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "St. Puchalik"
Cena wywoławcza:1200 zł
złóż zlecenie
PUCHALIK Stanisław
PUCHALIK StanisławPUCHALIK Stanisław
Tytuł:Siewca (1985)
Technika:pastel, papier naklejony na tekturę
Wymiary:57 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
74,5 x 57 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "St. Puchalik 85."
Cena wywoławcza:1000 zł
złóż zlecenie
PUCHALIK Stanisław
PUCHALIK StanisławPUCHALIK Stanisław
Tytuł:Pejzaż miasta o zachodzie słońca (1988)
Technika:pastel, papier naklejony na tekturę
Wymiary:47 x 52 cm (w świetle passe-partout)
66 x 71 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "St. Puchalik | 88."
Cena wywoławcza:1400 zł
złóż zlecenie

STANISŁAW PUCHALIK

Stanisław Puchalik urodził się w 1939 roku w Jaśliskach, zmarł w 2012 roku. Edukację artystyczną rozpoczął na poziomie szkoły średniej, był absolwentem Liceum Plastycznego w Jarosławiu. Od 1960 roku studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom uzyskał w 1966 roku w pracowni Hanny Rudzkiej-Cybisowej. Swoje życie zawodowe związał z macierzystą uczelnią, gdzie od 1971 roku aż do roku 2009 pracował jako pedagog. Od 1978 roku prowadził pracownię rysunku, był również kierownikiem Katedry Kształcenia Ogólnoplastycznego na Wydziale Rzeźby, natomiast w okresie 1984–1987 był prodziekanem tego wydziału. W 1992 roku Stanisław Puchalik otrzymał tytuł profesora. Malarz był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, współpracował z Neue Darmstadt Secession.

Stanisław Puchalik czynnie działał w życiu artystycznym, nie tylko poprzez swoją pracę w Akademii, ale także przez częste uczestnictwo oraz współorganizację plenerów malarskich w różnych miejscach, np. we Włoszech.

Malarstwo Stanisława Puchalika

Stanisław Puchalik w swojej sztuce podejmował zwykle tradycyjne tematy, najczęściej malował pejzaże i weduty, sceny rodzajowe i portrety (zwykle we wnętrzach), martwe natury. Malował również własne interpretacje motywów literackich, również biblijnych.
Do ulubionych technik artysty zaliczyć należy pastel, ale malarz wykorzystywał również farby olejne. Stanisław Puchalik był znakomitym kolorystą, dużo uwagi poświęcał również zagadnieniu światłocienia. Jego obrazy cechuje ekspresyjna kreska.

Stanisław Puchalik - wystawy, nagrody i kolekcje

Począwszy od 1968 roku Stanisław Puchalik chętnie wystawiał swoje prace na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą. Za swoją twórczość i działalność był wielokrotnie nagradzany, otrzymał m.in. Złoty Krzyż Zasługi, Złotą Odznakę "Za Zasługi dla Ziemi Krakowskiej", Złotą Odznakę "Zasłużony Działacz Kultury" czy srebrny medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Obrazy Stanisława Puchalika są częścią kolekcji prywatnych na całym świecie, znajdują się również w zbiorach m.in. Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Okręgowego w Toruniu czy Muzeów Watykańskich.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Stanisława Puchalika na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Stanisława Puchalika.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Stanisława Puchalika, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Stanisława Puchalika w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

x
«
»