WIŚNIEWSKI Stanisław

Stanisław Wiśniewski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Stanisława Wiśniewskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

WIŚNIEWSKI Stanisław
Tytuł:Bez tytułu II
Technika:olej, płótno
Wymiary:90 x 90 cm
Uwagi: PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna.
- kolekcja rodziny artysty.

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
WIŚNIEWSKI Stanisław
Tytuł:Bez tytułu I
Technika:olej, płótno
Wymiary:74,5 x 59,5 cm
Uwagi: PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna.
- kolekcja rodziny artysty.

[KONTAKT w sprawie obrazu]
WIŚNIEWSKI Stanisław
WIŚNIEWSKI StanisławWIŚNIEWSKI StanisławWIŚNIEWSKI Stanisław
Tytuł:Na pozycję (1975)
Technika:olej, płótno
Wymiary:110 x 110 cm
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "ST. WIŚNIEWSKI. 75"
Na odwrocie opis autorski: ""NA POZYCJĘ" - OL. | 110 x 110 cm. | STANISŁAW WIŚNIEWSKI | KRAKÓW - ALTANOWA 18/13 | POLAND"

[KONTAKT w sprawie obrazu]
WIŚNIEWSKI Stanisław
Tytuł:W boju (1975)
Technika:olej, płótno
Wymiary:100 x 120 cm
Na odwrocie opis autorski: "STAN. WIŚNIEWSKI | "W BOJU" - OLEJ | 120 x 100 cm"

[KONTAKT w sprawie obrazu]
WIŚNIEWSKI Stanisław
Tytuł:Babie lato (1974)
Technika:akryl, płótno
Wymiary:110 x 135 cm
Uwagi:sygnowany p.d.: "ST. WIŚNIEWSKI 74"
na odwrocie autorski opis.
Sprzedane:II Aukcja Dzieł Sztuki
Cena wywoławcza:3000 zł
Cena uzyskana:3000 zł

STANISŁAW WIŚNIEWSKI

Stanisław Wiśniewski urodził się w 1936 roku w Krynicy, zmarł w 2016 roku w Krakowie. W latach 1954-1960 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Zbigniewa Pronaszki i Zygmunta Radnickiego. W 1965 roku otrzymał stypendium rządu Jugosławii, natomiast w latach 1971 i 1983 stypendium Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku.
W 1972 roku Stanisław Wiśniewski rozpoczął pracę na macierzystej uczelni, był wykładowcą na Wydziale Malarstwa, później na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. W 1990 otrzymał tytuł profesora.
W ostatnich latach życia artysta pracował też na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Stanisław Wiśniewski był założycielem i kierownikiem Galerii "Arkady" działającej przy krakowskim BWA. Należał też do Związku Polskich Artystów Plastyków, był również członkiem "Kuźnicy".

Malarstwo Stanisława Wiśniewskiego

Stanisław Wiśniewski zajmował się rysunkiem, malarstwem, grafiką i rzeźbą. Malował pejzaże i weduty, chętnie ukazywał architekturę, głównie cerkwie i monastyry. Wykonywał również akty, portrety oraz sceny figuralne, uprawiał też bardzo emocjonalne malarstwo abstrakcyjne, w którym wyrażał się głównie poprzez barwę. Malarz był miłośnikiem koni, stąd też w jego dorobku artystycznym odnaleźć można przedstawienia różnych scen z życia polskiej kawalerii.
Stanisław Wiśniewski w swojej twórczości łączył inspiracje biologicznym aspektem życia z dekadencką świadomością przemijania i poczuciem bezsensowności. Jego pełne refleksyjności prace są przy tym bardzo dekoracyjne. Cechy te wpłynęły na korelowanie malarstwa Stanisława Wiśniewskiego ze sztuką Młodej Polski.

Stanisław Wiśniewski - wystawy i nagrody

Prace Stanisława Wiśniewskiego były pokazywane na wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Szwecji, Anglii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych.

Za swoją twórczość w 1985 roku artysta otrzymał Nagrodę Miasta Krakowa, a w 2004 roku Nagrodę Honorową Fundacji Sztuki Polskiej. Za zasługi dla miasta Krakowa Stanisław Wiśniewski otrzymał też odznakę "Honoris Gratia" (2010).

Przyjmujemy obrazy Stanisława Wiśniewskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Stanisława Wiśniewskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Stanisława Wiśniewskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Stanisława Wiśniewskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].