LUBASZKA Tomasz

Tomasz Lubaszka - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Tomasza Lubaszki. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

LUBASZKA Tomasz
LUBASZKA TomaszLUBASZKA Tomasz
Tytuł:Ostre formy (1998)
Technika:technika własna, papier
Wymiary:35 x 50 cm
61 x 71 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.śr..: "T. LUBASZKA’98"
Opisany na odwrocie: "TOMASZ | LUBASZKA | 1998 | OSTRE FORMY | (PAPIER III)"
Widoczne sfalowanie papieru.
Cena wywoławcza:1400 zł
złóż zlecenie
LUBASZKA Tomasz
LUBASZKA TomaszLUBASZKA TomaszLUBASZKA Tomasz
Tytuł:Mój totem (1994-1995) z cyklu "Rysunki - totemy"
Technika:technika własna, ołówek, papier
Wymiary:54,5 x 42 cm
70,5 x 50,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "T. LUBASZKA’94"
Opisany na odwrocie: "TOMASZ | LUBASZKA | 1995 | MÓJ TOTEM | Z CYKLU | RYSUNKI-TOTEMY."
Cena wywoławcza:1400 zł
złóż zlecenie

TOMASZ LUBASZKA

Tomasz Lubaszka urodził się 4 maja 1961 roku w Lublińcu. W latach 1980-1985 studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie obronił dyplom z malarstwa u Wincentego Maszkowskiego. Przez krótki okres pracował jako stażysta-asystent w macierzystej uczelni.

Malarstwo Tomasza Lubaszki

Twórczość Tomasza Lubaszki jest w swoim charakterze metafizyczna, a artysta w symbolicznych kompozycjach stara się zawrzeć własne emocje. W malarstwie Tomasza Lubaszki dużą rolę odgrywa faktura jego prac i kontrast kierunków. Artysta tworzy obrazy przy użyciu spokojnych, przygaszonych barw, które niekiedy dynamizuje intensywnymi akcentami kolorystycznymi.

Tomasz Lubaszka - wystawy i wyróżnienia

Prace artysty były eksponowane na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą (Czechy, Niemcy, Niderlandy, Belgia, Francja, Szwecja).

Tomasz Lubaszka został laureatem konkursu Bielska Jasień (1986, 1987), otrzymał np. nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Jana Spychalskiego (1988) i Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Zygmunta R. Pomorskiego (1989) czy wyróżnienia na Triennale Plastyki "Sacrum" (1994) i Jesiennym Salonie Plastyki (1997).

Przyjmujemy obrazy Tomasza Lubaszki na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Tomasza Lubaszki.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Tomasza Lubaszki, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Tomasza Lubaszki w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].