RZEGOCIŃSKI Witold

Witold Rzegociński - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Witold Rzegociński. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Witolda Rzegocińskiego na aukcję [kontakt]

RZEGOCIŃSKI Witold
RZEGOCIŃSKI WitoldRZEGOCIŃSKI Witold
Tytuł:Wawel
Technika:akwarela, gwasz, ołówek, papier
Wymiary:33,5 x 24 cm (w świetle passe-partout)
52 x 42 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d. ołówkiem: "Rzegociński W."
Sprzedane:XXIII Aukcja Dzieł Sztuki (16 III 2023)
Cena wywoławcza:2000 zł
Cena uzyskana:2600 zł

WITOLD RZEGOCIŃSKI

Witold Rzegociński

Witold Rzegociński, fot. Zakład Fotograficzny "Pro Arte" (Kraków) Fotografie
[źródło: POLONA]

Witold Rzegociński urodził się 25 stycznia 1883 roku, zmarł 15 lutego 1969 roku w Krakowie. Był polskim malarzem i grafikiem, zajmował się również projektowaniem witraży oraz medalierstwem. W 1899 roku artysta rozpoczął studia w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, gdzie kształcił się u Józefa Unierzyskiego, Teodora Axentowicza i Józefa Mehoffera. W trakcie studiów w 1901 roku wyjechał do Paryża, gdzie uczęszczał do École des Beaux-Arts. W latach 1906-1914 Witold Rzegociński współpracował z firmą witrażową Gabriela Żeleńskiego. Artysta był związany z grupą artystyczną "Niezależnych", a także był współzałożycielem towarzystwa "Sztuka Rodzima". Malarz zajmował się również pracą pedagogiczną, ucząc w krakowskich szkołach i Akademii Sztuk Pięknych.

Malarstwo Witolda Rzegocińskiego

Twórczość Witolda Rzegocińskiego była zdominowana przez pejzaże i portrety. Artysta chętnie ukazywał podkrakowskie krajobrazy, a także tatrzańskie widoki. Obrazy artysty są niezwykle nastrojowe, co jest wynikiem interesujących zabiegów światłocieniowych, jak i również wysokiej wrażliwości na barwę, która stanowiła główny środek ekspresji tego malarza.

Witold Rzegociński - wyróżnienia, wystawy i kolekcje

Już w trakcie studiów artysta był wielokrotnie nagradzany. Malarz często wystawiał swoje prace w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych (1909, 1919), w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych (1912), a także na ekspozycjach organizowanych przez Związek Grafików Polskich.

Prace Witolda Rzegocińskiego można znaleźć w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Okręgowego w Toruniu czy we wrocławskim Muzeum Sztuki Medalierskiej.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Witolda Rzegocińskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Witolda Rzegocińskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Witolda Rzegocińskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Witolda Rzegocińskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac
x
«
»