MAKOWSKI Zbigniew

Zbigniew Makowski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Zbigniewa Makowskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Zbigniewa Makowskiego na aukcję [kontakt]

MAKOWSKI Zbigniew
MAKOWSKI ZbigniewMAKOWSKI Zbigniew
Tytuł:Era tan grande el dolor (1974-1979)
Technika:gwasz, tusz, papier
Wymiary:56,5 x 60 cm
79 x 81,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.g.: "Zbigniew Makowski fac. 1974-1979"
Opisany l.g: "Era tan grande el dolor"
Sprzedane:XXXVIII Aukcja Dzieł Sztuki (18 VI 2024)
Cena wywoławcza:10000 zł
Cena uzyskana:10000 zł

ZBIGNIEW MAKOWSKI

Zbigniew Makowski urodził się w 1930 roku w Warszawie, zmarł w 2019 roku. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom obronił w 1956 roku w pracowni Kazimierza Tomorowicza. Na początku lat 60. Zbigniew Makowski wyjechał do Paryża, gdzie zetknął się z twórczością surrealistów i poznał m.in. Andre Bretona.

Malarstwo Zbigniewa Makowskiego

Zbigniew Makowski zajmował się malarstwem, rysunkiem, sztuką książki i poezją. Jego kompozycje malarskie składają się z wielu elementów, których dobór wydaje się być na pozór przypadkowy, malarz łączył ze sobą cyfry, litery, sentencje, formy geometryczne, przedmioty, postacie ludzkie, zwierzęta, fragmenty budynków. Każda z prac posiada symboliczną, przemyślaną wymowę.

Zbigniew Makowski - nagrody, wystawy i kolekcje

Zbigniew Makowski był laureatem Nagrody Krytyki Artystycznej im. Cypriana Kamila Norwida (1973) oraz Nagrody im. Jana Cybisa (1992).

Artysta wystawiał m.in. z Międzynarodową Grupą Artystyczną "Phases". Jego prace były prezentowane na całym świecie, m.in. w Miami Museum of Modern Art oraz Museo de Arte Moderna w Rio de Janeiro. W 1991 malarska kompozycja Zbigniewa Makowskiego pt. "Mirabilitas secundum diversos modos exire potest a rebus" została podarowana przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej siedzibie ONZ w Genewie.

Przyjmujemy obrazy Zbigniewa Makowskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Zbigniewa Makowskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Zbigniewa Makowskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Zbigniewa Makowskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].