SAŁAJ Zbigniew

Zbigniew Sałaj - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Zbigniewa Sałaja. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Zbigniewa Sałaja na aukcję [kontakt]

SAŁAJ Zbigniew
SAŁAJ ZbigniewSAŁAJ Zbigniew
Tytuł:Chmura (2019)
Technika:fotografia (druk cyfrowy), papier, E/A
Wymiary:50 x 70 cm
Uwagi:Sygnowany i opisany na odwrocie ołówkiem: "Zbigniew Sałaj | Chmura Kujawy 2019.09.16 | E/A. druk cyfrowy"

Licytacja charytatywna na rzecz malarza Zbigniewa Sprychy.
W przypadku tej pozycji nie będzie doliczana opłata aukcyjna.

ZBIGNIEW SAŁAJ

Zbigniew Sałaj urodził się w 1961 roku. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obronił w 1986 roku w pracowni Jana Szancenbacha. Obecnie prowadzi Pracownię Interdyscyplinarną na Wydziale Malarstwa Macierzystej Uczelni.

Malarstwo Zbigniewa Sałaja

Zbigniew Sałaj zajmuje się malarstwem sztalugowym i monumentalnym, rysunkiem, tworzeniem artystycznych obiektów z papieru, instalacji oraz sztuką wideo. Najbardziej znany jest z przestrzennych kompozycji klejonych z papieru, które są jego autorską wariacją na temat książki artystycznej. Bazą dla jego twórczości są niejednokrotnie przedmioty codziennego użytku: stare opakowania i książki, wałki malarskie, wykroje krawieckie.

Artysta od wielu lat realizuje serię prac określanych przez siebie jako "biblioteka indyferentna", na którą składają się pojedyncze formy papierowe, dające się przekształcić w obrębie własnego, autonomicznego obszaru.

Zbigniew Sałaj - kolekcje

Prace Zbigniewa Sałaja znajdują się w zbiorach wielu muzeów i instytucji kultury m.in.: Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Uniwersytetu we Fryburgu (Szwajcaria), Muzeum Miasta Aalst (Belgia), Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego, Fundacji im. Konrada Adenauera (Niemcy), Biblioteki Uniwersytetu w Stanford (USA), Biblioteki San Giovanni w Pesaro (Włochy), Biblioteki Głównej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Zbigniew Sałaj - wystawy

Artysta brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Zbigniewa Sałaja na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Zbigniewa Sałaja.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Zbigniewa Sałaja, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Zbigniewa Sałaja w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

x
«
»