II Aukcja Dzieł Sztuki

RYCHTER-JANOWSKA Bronisława
LOT 7
ID: 002007

RYCHTER-JANOWSKA Bronisława BIOGRAFIA

Tytuł:Scena w Wenecji z gondolą
Technika:olej, tektura
Wymiary:20 x 28,5 cm (w świetle)
40,5 x 48 cm (z oprawą)
sygnowany l.d.: „B. R-JANOWSKA.”

opis pracy:
Obraz Bronisławy Rychter-Janowskiej przedstawia krajobraz Wenecji. Na pierwszym planie artystka ujęła kanał z płynącą po nim charakterystyczną wenecką gondolą, w kierunku której po schodach zdąża elegancko ubrana kobieta z dzieckiem. Wybrzeże kanału obudowane jest arkadową architekturą ze ścianami oplecionymi gęstym bluszczem i kwiatami. W oddali widoczne są wysokie drzewa. Praca malowana jest krótkimi pociągnięciami pędzla, z impastowym potraktowaniem partii bujnej roślinności. Gama barwna jest wąska, ogranicza się niemalże do odcieni zieleni i błękitu z akcentami czerwieni i cynobru.
Cena wywoławcza:5000 zł
Cena uzyskana:5000 zł