II Aukcja Dzieł Sztuki

RODZIŃSKI Stanisław
LOT 74
ID: 002074

RODZIŃSKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Pod krzyżem I (2009-2013)
Technika:olej, płótno
Wymiary:100 x 100 cm
105,5 x 105,5 cm (z oprawą)
na odwrocie autorski opis: "ST. RODZIŃSKI | POD KRZYŻEM I | 2009-2010- | 2012-2013"

opis pracy:
Praca Stanisława Rodzińskiego przedstawia scenę rozgrywającą się pod krzyżem Chrystusa. Po jego lewej stronie stoi Maria, której głowę artysta otoczył nimbem jasności. Po prawej, u stóp krzyża, klęczy odziana w czerwone szaty Maria Magdalena. Obraz posiada zróżnicowaną fakturę, tworzoną przez liczne impasty. Ciemna kolorystyka i czerwone akcenty ran Jezusa i sukni świętej wzmagają nastrój boleści, powagi i skupienia. Malarstwo o tematyce pasyjnej jest głównym nurtem twórczości Stanisława Rodzińskiego. Wyraża jego wiarę i światopogląd, jest refleksją artysty na temat cierpienia i przemijania.
Cena wywoławcza:10000 zł
Cena uzyskana:10000 zł