II Aukcja Dzieł Sztuki

19 października 2019 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn

Kraków - Wielopole 4

Rejestracja uczestników aukcji rozpocznie się o godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna

7-18 X 2019 godz. 10-18

19 października (sobota), w godz. 10.00-18.45

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Istnieje możliwość odbioru wylicytowanych prac w niedzielę 20 X.
Zainteresowanych prosimy o kontakt po aukcji.

regulamin         formularz rejestracji

zlecenie aukcyjne        Katalog Aukcji

RUDOWICZ Teresa

RUDOWICZ Teresa
LOT 56
ID: 002056

RUDOWICZ Teresa BIOGRAFIA

Tytuł:Kompozycja 69/22 (1969)
Technika:technika własna, collage, płótno
Wymiary:30 x 27 cm
31,8 x 28,8 cm (z oprawą)
Uwagi:sygnowany na odwrocie: „Teresa Rudowicz | 69/22”

opis pracy:

Praca "Kompozycja 69/22” Teresy Rudowicz jest przykładem głównego nurtu twórczości artystki, w którym ta, przy wykorzystaniu gotowych przedmiotów i znaków pamięci dokonywała próby ujęcia nieustannie upływającego czasu. W omawianej pracy Teresa Rudowicz wykorzystała m. in. koronki, tkaniny, pinezki, koraliki oraz fragmenty listów i rycin. Głównym elementem kompozycji jest tytułowa strona wyrwana z XVIII-wiecznego wydania wspomnień francuskiego dyplomaty, marszałka Godefroi’a d’Estrades, przymocowana do płótna ozdobnym nitem. Praca charakteryzuje się ciepłą, liryczną kolorystyką.
Cena wywoławcza:7000 zł
Cena uzyskana:7000 zł