II Aukcja Dzieł Sztuki

ELJASZ–RADZIKOWSKI Walery
LOT 12
ID: 002012

ELJASZ–RADZIKOWSKI Walery BIOGRAFIA

Tytuł:Wodogrzmoty Mickiewicza w Tatrach Wysokich
Technika:akwarela, gwasz, tektura
Wymiary:29 x 23,5 cm (w świetle)
51,5 x 43,5 cm (z oprawą)
sygnowany p.d.: „Walery Eljasz | Radzikowski”

opis pracy:
Praca Walerego Eljasza-Radzikowskiego przedstawia widok na dolną część Wodogrzmotów Mickiewicza, czyli Niżni Grzmot, dzisiaj niedostępny dla turystów. Ponad wodospadem widnieje kamienny most, wzniesiony w 1900 roku podczas budowy nowej drogi jezdnej do Morskiego Oka. Wodogrzmoty Mickiewicza były miejscem szczególnym dla artysty – miłośnika Tatr, ponieważ w 1879 roku to on właśnie, wraz z przewodnikiem Maciejem Sieczką, jako pierwszy dotarł w to miejsce. Prezentowana praca wpisuje się w akwarelowy nurt twórczości Walerego Eljasza-Radzikowskiego, w którym artysta ujmował widoki tatrzańskie wykorzystując stonowaną paletę barwną z dominantą odcieni zieleni, brązu i szarości.
Cena wywoławcza:3000 zł
Cena uzyskana:3600 zł