II Aukcja Dzieł Sztuki

19 października 2019 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn

Kraków - Wielopole 4

Rejestracja uczestników aukcji rozpocznie się o godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna

7-18 X 2019 godz. 10-18

19 października (sobota), w godz. 10.00-18.45

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Istnieje możliwość odbioru wylicytowanych prac w niedzielę 20 X.
Zainteresowanych prosimy o kontakt po aukcji.

regulamin         formularz rejestracji

zlecenie aukcyjne        Katalog Aukcji

ELJASZ–RADZIKOWSKI Walery

ELJASZ–RADZIKOWSKI Walery
LOT 12
ID: 002012

ELJASZ–RADZIKOWSKI Walery BIOGRAFIA

Tytuł:Wodogrzmoty Mickiewicza w Tatrach Wysokich
Technika:akwarela, gwasz, tektura
Wymiary:29 x 23,5 cm (w świetle)
51,5 x 43,5 cm (z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: „Walery Eljasz | Radzikowski”

opis pracy:
Praca Walerego Eljasza-Radzikowskiego przedstawia widok na dolną część Wodogrzmotów Mickiewicza, czyli Niżni Grzmot, dzisiaj niedostępny dla turystów. Ponad wodospadem widnieje kamienny most, wzniesiony w 1900 roku podczas budowy nowej drogi jezdnej do Morskiego Oka. Wodogrzmoty Mickiewicza były miejscem szczególnym dla artysty – miłośnika Tatr, ponieważ w 1879 roku to on właśnie, wraz z przewodnikiem Maciejem Sieczką, jako pierwszy dotarł w to miejsce. Prezentowana praca wpisuje się w akwarelowy nurt twórczości Walerego Eljasza-Radzikowskiego, w którym artysta ujmował widoki tatrzańskie wykorzystując stonowaną paletę barwną z dominantą odcieni zieleni, brązu i szarości.
Cena wywoławcza:3000 zł
Cena uzyskana:3600 zł