III Aukcja Dzieł Sztuki

26 maja (wtorek) 2020 - godz. 19.30

Hotel Holiday Inn - Kraków ul. Wielopole 4

wyniki

5-26 V 2020 godz. 10-18

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Regulamin

regulamin

zlecenie aukcyjne

Katalog Aukcji

ZAKRZEWSKI Roman

ZAKRZEWSKI Roman
LOT 55
ID: 003055

ZAKRZEWSKI Roman BIOGRAFIA

Tytuł:Portret kobiety (1999)
Technika:olej, płótno
Wymiary:120 x 80 cm
138 x 99 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygn. l.d.: „RZ | 99”
autorski opis na odwrocie

Malowane w oparciu o autorski ideał piękna linearne portrety kobiece stanowiły główny nurt twórczości Romana Zakrzewskiego. W prezentowanym obrazie artysta ukazał siedzącą na krześle kobietę we wnętrzu. Strój oraz gest przedstawionej postaci świadczy o jej skromności, jednak utkwione w widzu spojrzenie niebieskich oczu buduje atmosferę intymności i czyni wizerunek niezwykle kobiecym. Ciekawym zabiegiem jest otwarcie kompozycji dzięki umieszczeniu lustra, które jakoby zastępuje częste w twórczości Romana Zakrzewskiego okno z widokiem na pejzaż. Obraz został namalowany w charakterystycznym stylu, inspirowanym malarstwem mistrza artysty - Jerzego Nowosielskiego.
Cena wywoławcza:16000 zł
Cena uzyskana:33000 zł