III Aukcja Dzieł Sztuki

STAŃKO Leszek
LOT 19
ID: 003019

STAŃKO Leszek BIOGRAFIA

Tytuł:Zakopane (1982)
Technika:olej, tektura
Wymiary:49 x 69 cm (wymiary w świetle passe-partout)
73 x 92,5 cm (wymiary z oprawą)
sygnowany p.d.: "LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1982 R."

Pejzaż górski był najczęstszym tematem, który w swojej twórczości podejmował Leszek Stańko. Prezentowany obraz przedstawia uzupełniony subtelnym sztafażem jesienny widok Doliny Chochołowskiej. W pracy obecne są charakterystyczne elementy stylu artysty – energiczne pociągnięcia pędzla, soczysta gama barwna, doskonałe wyczucie koloru i wrażliwość na niuanse światłocieniowe oraz znakomite wyważenie kompozycji opartej w tym przypadku na dwóch punktach ciężkości: drzewach po lewej i góralskich chatach po prawej stronie.
Cena wywoławcza:3500 zł
Cena uzyskana:3600 zł