STAŃKO Leszek

Leszek Stańko - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Leszka Stańki. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Leszka Stańki na aukcję [kontakt]

STAŃKO Leszek
STAŃKO Leszek
Tytuł:Tatry zimą - słoneczny dzień (1978)
Technika:olej, płyta
Wymiary:35 x 50 cm
52 x 66 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1978 R."
STAŃKO Leszek
Tytuł:Tatrzańska wiosna (1979)
Technika:olej, płótno (luzem)
Wymiary:24 x 33,5 cm
43 x 53 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1979 R."
STAŃKO Leszek
Tytuł:Jesień w Tatrach (1980)
Technika:olej, płótno (luzem)
Wymiary:24 x 33,5 cm
45 x 55 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1980 R."
STAŃKO Leszek
STAŃKO LeszekSTAŃKO Leszek
Tytuł:Widok na Tatry (1970)
Technika:olej, karton
Wymiary:24,5 x 35 cm
43 x 53 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO 4.X.1970 R"
STAŃKO Leszek
STAŃKO LeszekSTAŃKO Leszek
Tytuł:Pejzaż letni z rzeką
Technika:olej, karton
Wymiary:34,5 x 50 cm
48,5 x 63,5 cm ( z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "LESZEK. STAŃKO"
Sprzedane:XXXII Aukcja Dzieł Sztuki (25 X 2023)
Cena wywoławcza:1600 zł
Cena uzyskana:2200 zł
STAŃKO Leszek
STAŃKO LeszekSTAŃKO LeszekSTAŃKO Leszek
Tytuł:Wiosna w Tatrach (1990)
Technika:olej, płótno (luzem)
Wymiary:23,5 x 33 cm (w świetle passe-partout)
46 x 55,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1990 R."
Cena wywoławcza:2200 zł
Cena uzyskana:3400 zł
STAŃKO Leszek
STAŃKO LeszekSTAŃKO Leszek
Tytuł:Krokusy na polanie tatrzańskiej (1975)
Technika:olej, płótno (luzem)
Wymiary:25 x 35 cm
38 x 47,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "LESZEK STAŃKO | 1975 R."
Cena wywoławcza:1700 zł
Cena uzyskana:2600 zł
STAŃKO Leszek
Tytuł:Limba nad Morskim Okiem (1979)
Technika:olej, płótno
Wymiary:92,5 x 73,5 cm
108,5 x 89,5 cm (z oprawą)
Sprzedane:XXXI Aukcja Dzieł Sztuki (20 IX 2023)
Cena wywoławcza:4000 zł
Cena uzyskana:8500 zł
STAŃKO Leszek
STAŃKO LeszekSTAŃKO Leszek
Tytuł:Morskie Oko (1981)
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 70 cm
65 x 86 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1981 R."
Cena wywoławcza:2600 zł
Cena uzyskana:5000 zł
STAŃKO Leszek
STAŃKO LeszekSTAŃKO Leszek
Tytuł:Hala Gąsienicowa (1970)
Technika:olej, płótno (luzem)
Wymiary:24 x 34 cm
43,5 x 53,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1970 R."
Cena wywoławcza:2200 zł
Cena uzyskana:4200 zł
STAŃKO Leszek
STAŃKO LeszekSTAŃKO Leszek
Tytuł:Pejzaż tatrzański z potokiem (1974)
Technika:olej, tektura
Wymiary:24 x 34 cm
35 x 45 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO | 1974 R."
Cena wywoławcza:1700 zł
Cena uzyskana:1700 zł
STAŃKO Leszek
Tytuł:Krokusy (1980)
Technika:olej, płótno
Wymiary:60 x 80 cm
81,5 x 100 cm (z oprawą)
Sprzedane:XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki (29 VI 2023)
Cena wywoławcza:3200 zł
Cena uzyskana:3800 zł
STAŃKO Leszek
Tytuł:Poranek w Tatrach (1980)
Technika:olej, płótno
Wymiary:54,5 x 73,5 cm
74 x 92,5 cm (z oprawą)
Cena wywoławcza:2800 zł
Cena uzyskana:5500 zł
STAŃKO Leszek
Tytuł:Pejzaż tatrzański z chatami (1991)
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 70 cm
68,5 x 88,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1991 R."
Cena wywoławcza:2800 zł
Cena uzyskana:3800 zł
STAŃKO Leszek
Tytuł:Pejzaż zimowy z potokiem tatrzańskim (1990)
Technika:olej, płótno luzem
Wymiary:24 x 34 cm 39 x 49 cm (wymiary z oprawą)
Sprzedane:X Aukcja Dzieł Sztuki (29 VI 2021)
Cena wywoławcza:1900 zł
Cena uzyskana:2200 zł
STAŃKO Leszek
Tytuł:Rejon Morskiego Oka (1996)
Technika:olej, płótno
Wymiary:35 x 50,5 cm
49 x 63,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1996 R."
Sygnowany i opisany na odwrocie: "Rejon Morskiego Oka | Leszek Stańko"
Cena wywoławcza:2800 zł
Cena uzyskana:4400 zł
STAŃKO Leszek
Tytuł:Dolina Kościeliska (1996)
Technika:olej, płótno
Wymiary:50,5 x 65,5 cm
59,7 x 75 cm (wymiary z oprawą)
Sygnowany i opisany na odwrocie: "TATRY POLSKIE | DOLINA KOŚCIELISKA | Leszek Stańko"
Na odwrocie nalepka autorska artysty.
Cena wywoławcza:3000 zł
Cena uzyskana:4600 zł
STAŃKO Leszek
Tytuł:Przedwiośnie w Tatrach (1995)
Technika:olej, płótno naklejone na tekturę
Wymiary:24 x 34 cm 36,5 x 46,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany p.d.: "LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1995 R."
Cena wywoławcza:1900 zł
Cena uzyskana:2000 zł
STAŃKO Leszek
Tytuł:Zakopane (1982)
Technika:olej, tektura
Wymiary:49 x 69 cm (wymiary w świetle passe-partout)
73 x 92,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1982 R."

Pejzaż górski był najczęstszym tematem, który w swojej twórczości podejmował Leszek Stańko. Prezentowany obraz przedstawia uzupełniony subtelnym sztafażem jesienny widok Doliny Chochołowskiej. W pracy obecne są charakterystyczne elementy stylu artysty – energiczne pociągnięcia pędzla, soczysta gama barwna, doskonałe wyczucie koloru i wrażliwość na niuanse światłocieniowe oraz znakomite wyważenie kompozycji opartej w tym przypadku na dwóch punktach ciężkości: drzewach po lewej i góralskich chatach po prawej stronie.
Sprzedane:III Aukcja Dzieł Sztuki
Cena wywoławcza:3500 zł
Cena uzyskana:3600 zł

LESZEK STAŃKO

Leszek Stańko urodził się 1924 roku w Sosnowcu, zmarł w 2011 roku w Katowicach. Był synem znanego pejzażysty Michała Stańko.
Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w⠀pracowniach Wojciecha Weissa, Ignacego Pieńkowskiego i Fryderyka Pautscha. Był rysownikiem i ilustratorem, pracował w dwóch wytwórniach filmów rysunkowych: Bielskim Studiu Filmów Rysunkowych oraz Wytwórni Filmów Rysunkowych w Warszawie. Od 1956 roku Leszek Stańko należał do warszawskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, w którego siedzibie regularnie wystawiał swoje prace.

Twórczość Leszka Stańki

Podobnie jak ojciec, Leszek Stańko specjalizował się głównie w pejzażach górskich z okolic Podhala, Beskidu Niskiego oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Rzadko podejmował próby malarskie związane z tematyką rodzajową, portretem czy aktem.
Leszek Stańko wypracował rozpoznawalny styl malarski. Kolorystyka jego prac zdradza dużą wrażliwość na niuanse barwne zaobserwowane w naturze, wywoływane zmianą pory dnia i warunkami atmosferycznymi. Idylliczny klimat jego obrazów jest w dużej mierze zasługą harmonijnej, wyważonej kompozycji, do której artysta przykładał olbrzymią wagę. Dzieła dopełniała subtelna faktura uzyskiwana dzięki krótkim pociągnięciom pędzla. W pracach malarza rzadko pojawiał się sztafaż, jeżeli już, to Leszek Stańko wzbogacał swoje prace sylwetkami pasterzy, stadami owiec oraz zarysami wiejskich osad.

Przyjmujemy obrazy Leszka Stańki na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Leszka Stańki.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Leszka Stańki, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Leszka Stańki w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY LESZKA STAŃKI