Krakowski Dom AukcyjnyV Aukcja Dzieł Sztuki
LOT 53 | ID: 005053 |
DWURNIK Edward BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Miłość do V-W (1977) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 146 x 114,2 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "E. DWURNIK 1977 | NR: 14 (s) I" Autorski opis na odwrocie. Na odwrocie metki z wystaw (10), m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Alvar Aalto Museo, BWA w Białymstoku czy z Międzynarodowego Triennale Malarstwa Realistycznego w Sofii. OPIS PRACY: Edward Dwurnik często w swoich obrazach ujmował sytuacje lub postaci typowe dla okresu PRL-u. Prezentowana praca przedstawia trzech mechaników z czerwonym VW Garbusem - marzeniem większości Polaków. Po prawej stronie znajduje się portret właściciela warsztatu, w którym artysta naprawiał swój samochód. Pozostali mężczyźni, z których jeden stoi opierając się o otwarte drzwi garbusa, a drugi siedzi na jego masce, zobrazowani zostali w typowych dla lat 70. strojach i fryzurach. Nie brakuje również koniecznego atrybutu PRL-owskiego robotnika - zapalonego papierosa w dłoniach postaci po prawej i lewej stronie. Obraz namalowany został w typowym dla Edwarda Dwurnika stylu, w kontrastowej gamie barwnej, z wyraźnym, ciemnym konturem i lekkością szybkich pociągnięć pędzla. Praca w sposób doskonały oddaje klimat ukazanych w niej czasów. Zobacz inne prace tego artysty w naszej ofercie galeryjnej [LINK] |
Cena wywoławcza: | 45000 zł |
Cena uzyskana: | 56000 zł |