Krakowski Dom Aukcyjny

V Aukcja Dzieł Sztuki

29 października (czwartek) 2020 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

Wystawa przedaukcyjna: 5-29 X 2020 godz. 10-18

Regulamin | zlecenie aukcyjne

Katalog Aukcji

Zapraszamy do kontaktu

KRZYŻAK Mieczysław

KRZYŻAK Mieczysław
LOT 18
ID: 005018

KRZYŻAK Mieczysław BIOGRAFIA

Tytuł:Napad wilków
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 70 cm
66 x 86 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "M. Krzyżak"

Mieczysław Krzyżak w swoich obrazach przedstawiał najczęściej sceny rodzajowe z życia polskiej wsi i wojska oraz epizody z polowań. Niemal obowiązkowym elementem jego prac zawsze były konie. Prezentowane płótno wpisuje się więc w główny nurt twórczości tego krakowskiego artysty. Przedstawia ono zimową scenę napadu wilczej watahy na jadących na ciągniętych przez konie saniach mężczyzn. W obrazie wyczuwalne są wpływy realistów polskich z przełomu XIX i XX wieku, a ukazanie pędzących koni od frontu nasuwa skojarzenia z twórczością Józefa Chełmońskiego.

Zobacz inne prace tego artysty w naszej ofercie galeryjnej [LINK]
Cena wywoławcza:5000 zł
Cena uzyskana:8400 zł